Čeští bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek stříbrní na Evropském poháru v Königsee 2016

Český dvojbob se na Evropském poháru radoval z druhého a čtvrtého místa

Na Evropském poháru v německém Altenbergu se dařilo českým bobistům. Dominik Dvořák s Jakubem Noskem obsadili ve čtvrtečním závodě druhé místo, v pátek skončil Dvořák s Janem Šindelářem těsně pod stupni vítězů. Z vítězství se ve čtvrtek radovali Němci Christoph Hafer, Tobias Schneider, v pátek Poláci Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski.

Ve čtvrtečním závodě ztratila česká dvojice Dvořák, Nosek 0,26 s na vítězné Němce Hafera se Schneiderem, na třetí Němce Buchmuellera s Ammourem Češi najeli 0,08 s. Druhá česká posádka Jan Vrba, Jakub Havlín skončila osmá.

V pátek Noska v dvojbobu nahradil Šindelář a česká dvojice obsadila čtvrté místo. O dvě setiny sekundy byli lepší bronzoví Francouzi Heinrich, Naprix. Závod ovládli Poláci Luty, Tylkowski před vítěznou posádkou ze čtvrtečního závodu. Vrba s Havlínem si oproti čtvrtku o dvě místa pohoršili.