Český sjezdař Kryštof Krýzl
Foto: Facebook - Kryštof Krýzl

Kryštof Krýzl ZVÍTĚZIL ve slalomu na Novém Zélandu.

Český sjezdař Kryštof Krýzl

Třetí místo v obřím slalomu národního šampionátu na Novém Zélandu byl teprve rozjezd. O dva dny později se Kryštof Krýzl postavil na start závodu slalomu speciál, který ovládl a připsal si velmi cenné FIS body, které mohou hrát roli v nasazení do závodů SP, popřípadě olympijských závodů.

Článek Krýzl trénuje i závodí na Novém Zélandu. V prvním závodě skončil TŘETÍ Krýzl trénuje i závodí na Novém Zélandu. V prvním závodě skončil TŘETÍ V Evropě sice panuje parné léto, ovšem na Novém Zélandu v horách se připravuje Kryštof Krýzl na olympijskou sezónu. V prvním závodu sezónu si připsal bronzovou pozici. Český specialista na točivé disciplíny Kryštof Krýzl i nadále potvrzuje, že letní příprava na Novém Zélandu nejde správným směrem pouze tréninkově, ale také závodně. 

Poté, co se v národním šampionátu Nového Zélandu umístil v obřím slalomu na třetí pozici, exceloval ve slalomu. Po prvním kole sice nebyl ani mezi nejlepší trojicí, ovšem v kole finálovém předvedl druhý nejrychlejší čas, který jej katapultoval až k závodnímu triumfu, díky němuž si připsal velmi cenné FIS body o hodnotě 11,92. 

V závodě porazil těsně druhého Rakušana Leitgeba a třetího Němce Reichfusse. Žádný jiný Čech v novozélandském středisku Coronet Peak nestartoval. 

Autor: Jan Linha
25 0