Norský běžec na lyžích Tomas Northug
Foto: FIS

Norský lyžař Northug končí se svoji závodní kariérou

Norský běžec na lyžích Tomas Northug

Všichni zřejmě známe velkého norského bouřliváka Pettera Northuga. Kromě úspěšného závodění má za sebou také velmi nechvalné incidenty jako řízení pod vlivem alkoholu nebo dokonce vězení. Ovšem toto není ten, co konči se závoděním.

Norský běžec na lyžích Tomas Northug Zdroj: FIS

Ten, kdo se rozhodl ukončit svoji reprezentační i závodní kariéru, je bratr mnohem slavnějšího Pettera, Tomas Northug. Ač jej mnoho příznivců zimních sportů tak dobře nezná, dosáhl během kariéry velmi výrazných úspěchů. 

Vynikal již v juniorské kategorii, ve které se dokonce stal mistrem světa. Zatímco Petter je velmi univerzální sportovec, Tomas se zaměřoval prakticky pouze na sprinty. Každou sezónu nakoukl do norské reprezentace, nicméně pohyboval na rozhrání norského áčka a béčka. I tak ale dosáhl ve světovém poháru na velmi dobrá umístění. 

V posledních sezónách se mu ale nedařilo tak, jak by si představoval. A tak se rozhodl se svojí aktivní kariérou skončit ještě před tím, než norská reprezentace zahájila přípravu na olympijskou sezónu. "Bylo to těžké rozhodnutí, ale moc se mi nedařilo, díky čemuž jsem ztrácel motivaci k tréninku i závodům. A tak jsem se rozhodl skončit" uvedl pro mezinárodní lyžařskou federaci FIS Tomas Northug. 

Autor: Jan Linha
125 0