Nejlepší tři sdruženáři nedělního závodu

Portyk dojel v druhém závodě v Ramsau po pomalejším běhu šestadvacátý

Druhý závod v rakouském Ramsau v závěrečném finiši pro sebe rozhodl Fabian Riessle. Tomáš Portyk byl po skoku na osmém místě, ale v běžecké části se propadl na 26. pozici.

Skokanská část byla těsně před polednem zrušena a tak se počítalo páteční provizorní skokanské kolo. V něm byl Tomáš Portyk na výborném osmém místě.  Po skoku byl na prvním místě k překvapení všech výborný běžec Joergen Graabak, který předčil i svého krajana a vynikajícího skokana Jarla Magnuse Riibera. Třetí po skoku byl mladý Němec Luis Lehnhert.   Miroslav Dvořák v pátečním provizorním skoku byl 44, ale protože od Lillehameru bojuje s nemocí, která se podepsala i na sobotním závodu, nedalo se čekat, že by do běžecké části nastoupil. Lukáš Daněk byl po skoku na 53. místě.

V běžecké části se pořadí dost zásadně promíchalo. Pomohlo k tomu i sněžení, které naopak nepomohlo servismanům, kteří se prali se správnou mázou. Velkou stíhací jízdu předvedl, jak je jeho zvykem, Ital Alessandro Pittin, který se v průběhu závodu posunul ze 36. místa až na místo druhé, když ve finiši nestačil pouze na Fabiana Riessleho. Třetí doběhl Fin Eero Hirvonen. Tomáš Portyk se propadl postupně až na 26. místo. Získal tak do hodnocení 5 bodů do Světového poháru. Lukáš Daněk doběhl na 51. místě a Miroslav Dvořák do běžecké části neodstartoval.

Sdruženáři mají nyní až do konce roku volno a představí se až v novém roce v estonském Otepää.