Český sáňkař Ondřej Hyman
Foto: https://www.facebook.com/ceskomoravska.sankarska.asociace/

Sáňkař Hyman se raduje z nejlepšího výsledku ve Světovém poháru v kariéře

Český sáňkař Ondřej Hyman

Po prvním kole závodu Světového poháru v německém Winterbergu se český sáňkař Ondřej Hyman dělil o šesté místo. Druhé kolo se mu už tolik nepovedlo a skončil na čtrnáctém místě. Přesto se však jedná o jeho nejlepší umístění v kariéře.

Výbornou formu předvedl na začátku olympijské sezony Ondřej Hyman. Český závodník se musel do závodu nejprve kvalifikovat z Poháru národů, ale hned v prvním kole ukázal, že mezi elitu patří. Předčil i desátého Němce Felixe Locha, trojnásobného olympijského vítěze a dvanáctinásobného mistra světa, a vyhříval se na dělené šesté příčce. V druhém kole ale český reprezentant zajel až 22. čas a vypadl z první desítky. I tak však zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Doposud byl nejlépe šestnáctý, dnes si své maximum vylepšil o dvě příčky a poprvé se probojoval do nedělního sprintu, v němž má právo startovat patnáct závodníků.

Český sáňkař Ondřej Hyman Zdroj: www.facebook.com

Závod ovládl Ital Kevin Fischnaller, na druhé místo se nejrychlejším druhým kolem posunul Němec Loch a třetí skončil Rus Fjodorov. Druhý český zástupce Tomáš Mizera vypadl v kvalifikaci.

Výsledky:

1. Fischnaller (It.) 1:45,528, 2. Loch (Něm.) -0,067, 3. Fjodorov (Rus.) -0,117, … 14. Hyman -0,436, v kvalifikaci 64. Mizera

Autor: Jana Šimková
94 23