Český sdruženář Miroslav Dvořák

Sdruženářům se daří. Dvořák v Rakousku po excelentním běžeckém výkonu osmý.

Čeští sdruženáří v rakouském středisku Tschagguns potvrdili, že jejich letní forma je opravdu na výborné úrovni. Po vítězství ve sprintu dvojic si připsali první umístění v TOP díky Miroslavu Dvořákovi.

Ve skokanské části se nejlépe vedlo Tomáši Portykovi, jenž doplachtil na značku 96,5 metru a do závodu vybíhal se ztrátou 1 minuty na vedoucího Rakušana Mario Seidla. Dvořák byl po skoku šestadvacátý se ztrátou minuty a 14 sekund. Třetím Čechem na startu byl Jan Vytrval, pro kterého to byla premiéra v letošním ročníku Letní Grand Prix. Na můstku se mu však nevedlo dle jeho představ a po letu na hranici 90 metrů zaujímal 56. pozici. Do závodu nenestoupil Lukáš Daněk, jehož před závodem zkolila střevní chřipka. Ondřej Pažout, kterému se výborně vydařil předchozí podník v Německu, přenechal své místo Vytrvalovi, jelikož se musel vydat zpět do ČR, aby dohnal zameškané hodiny ve škole.

Závod se nakonec stal kořistí německého kombiňáka Fabiana Riessleho, jenž byl po skoku na osmé pozici. Vítěz skokanské části Seidl bral stříbro a na bronzovou příčku se ze sedmého místa posunul Fin Ilkka Herola.

V běžecké části vynikla především trojice. A sice Alessandro Pittin, Miroslav Dvořák a Eero Hiirvonen. Italský závodník Pittin po skoku ztrácel na 43. pozici 1:44 minuty. Ovšem předvedl neuvěřitelnou stíhající jízdu, dostal se až do vedoucí skupiny a finišoval na páté pozici. Podobný husarský kousek se podařil i dalším dvěma jmenovaným, tedy našemu Mírovi Dvořákovi, jenž se do vedoucí skupiny prokousal z 26. místa a Finovi Hiirvovenovi, který si tam doběhl až z 32. místa.

Dvořák nakonec finišoval na výborné osmé pozici se ztrátou pouze 2,7 sekundy na vítěze. Fin Hiirvonen doběhl hned za Dvořákem.

Skvělý závod zaznamenal také Tomáš Portyk. Svoji dělenou 14. pozici vylepšil a v cíli jsme jej mohli vidět na 12. místě se ztrátou pouhých 11,2 sekundy na vítězného Riesleho. Nejmladší z české trojice,19letý Jan Vytrval nakonec dokončil závod na 57. pozici.