Český skokan na lyžích Vojtěch Štursa

Skoky na lyžích: Jernej Damjan fantastickým vítězem nedělního závodu, Češi za TOP 30

Druhý individuální závod letošní sezóny překvapivě ovládl Slovinec Jernej Damjan. Před týdnem se ani neobjevil na úvodních kláních, teď všem vyrazil dech. Na pódiu jej doplnili Johann Andre Forfang a Andreas Wellinger. Českým reprezentantům se ani dnes nepovedlo bodovat.

Damjan se k famózním výkonům odrazil už ve včerejším týmovém závodě, kdy dotáhl Slovince k 5. místu. Dnes se startovním číslem 9 vyhrál úvodní kolo, nepřipustil si žádný tlak a díky skokům dlouhým 140 a 142 metrů vybojoval druhé kariérní vítězství. 2. Forfang (136, 5 a 142 m) na něj ztratil necelé tři body, 3. Wellinger (2x 140 m) bezmála osm a půl.

Čtvrtého Daniela Andre Tandeho (2x 138,5 m) od stupňů vítězů dělily pouhé tři desetinky bodu, 5. skončil Markus Eisenbichler (133,5 a 139,5 m) a 6. Richard Freitag (134,5 a 138,5 m). Vynikající norsko-německý den podtrhl 7. Robert Johansson (138,5 a 135,5) a 9. Stephan Leyhe (136,5 a 135,5 m). Mezi ně se dostal 8. Dawid Kubacki (138 a 135m) a TOP 10 uzavřel Junshiro Kobayashi (137,5 a 134 m).

Čeští reprezentanti znovu neokusili krásu druhého kola, jež jim uniklo zatím ve všech kláních. 33. Vojtěch Štursa (117,5 m) si však přesto připsal nejlepší výsledek sezóny, daleko od bodů skončil 45. Viktor Polášek (105,5 m). Roman Koudelka a Tomáš Vančura ani neprošli sítem páteční větrné kvalifikace. Svěřenci Richarda Schallerta doposud zaznamenali 2 předposlední místa v týmových závodech a 0 bodů do hodnocení Světového poháru. Pokud se nastolený trend velmi rychle nezmění, dočkáme se nepříjemné situace. Na startu by se totiž už brzy mohli začít objevovat pouze tři Češi.