Český judista Ivan Petr

2. den LSU Taipei - Judista Petr atakoval medaili. Blízko cenného kovu také Petrov a Pravda

Velmi blízko první medaili z univerzitního šampionátu byl dnes judista Ivan Petr, který nakonec obsadil velmi pěkné páté místo. Petr Petrov byl ve vzpěračských soutěžích osmý. Volejbalisté opět nezaváhali a svá klání rozehráli tenisté.

Judista Petr kousek od medaile

Výborného úspěchu dnes na letní univerziádě dosáhl český judista Ivan Petr. Člen reprezentačního A-týmu, jehož čeká také MS v Budapešti, byl v čínském Taipei jen kousek od medaile. Turnajem procházel vítězně až do semifinále, kde narazil na pozdějšího stříbrného medailistu, Rusa Lappinagova. V boji o bronz bohužel podlehl na ippon Němci Robinu Gutschkemu. I tak je pro Ivana páté místo skvělým úspěchem a prozatím nejlepším umístěním českých sportovců na univerziádě.

Ve váze do 90kg se představil Ivanův bratr Jiří. Jeho pouť však byla kratší. I přes prohru v úvodním kole se dostal do oprav, kde se probojoval do druhého kola. Do boje o bronz se však nedostal a skončiil na 19. pozici.

Baskebalisté nestačili na Argentinu, ženy na úvod vítězně

Basketbalisté potvrdili to, že jsou na vysoké úrovni nejen v profesionální reprezentaci, ale také jejich univerzitní basketbalový tým má kvality hodné medaile. V dnešním utkání si jasně poradili s českými vysokoškoláky vysoko 87:49.

České vysokoškolačky naopak svedly velmi vyrovnanou bitvu s týmem Polska. Po polovině utkání byl český tým ve vedení 34:30 a opatrnou druhou polovinu utkání si již nenechal vzít a došel si pro vítězství poměrem 57:52.

Volejbalisté stále bezchybní

Po včerejší jasné výhře nad Austrálií se dnes v brzkých ranních hodinách střetlo družstvo českých volejbalistů s Rumuny. Po skvělém úvodu, kdy Češi vedli 2:0 na sety, Rumuni ozmuli jeden set. Ale to jim nebylo nic platné, jelikož čeští vysokoškoláci ovládli také čtvrtý set a celé utkání poměrem 3:1.

Své působení na univerzitním šampionátu dnes také započaly české volejbalistky. Jejich úvodním soupeřem byl celek z Kolumbie. Po těsně prohrané úvodní sadě 23:25 se české hráčky dostaly do tempa a dalším setům již dominovaly, když je získaly v poměrem 25:21, 25:11 a 25:23.

Mezi tenistky jde dál jen Kolodziejová

Rozhodně dál, než do druhého kola chtěl během univerzitního šampionátu postoupit český tenistka Dominik Kellovský. Po prvním kole, kde měl volný los, se střetnul s dánským tenistou Hess-Olesenem, který byl bohužel nad jeho síly. Dán porazil Kellovského po setech 7:5 a 6:4 a postoupil dál.

Do třetího kola se naopak probojovala Miriam Kolodziejová. 20letá Studentka Palestry neměla nejmenší potíže se svojí kolumbijskou soupeřkou Vilmou Gomez, kterou porazila jasně 6:0 a 6:1.

Vzpěrač Petrov nedaleko od cenného kovu

Rok od roku se zlepšuje. Český vzpěrač Petr Petrov se již blýskl letos na ME a formu chtěl potvrdit také na světové univerziádě. A předvedl výkon v rámci svých možností. Ve dvojboji ve váze do 69 kg zdvihl nad hlavu přesně 300 kg, což mu vyneslo konečnou 8. pozici. A přitom na čtvrté místo stačilo zvednout jen o 10kg více. Toto svědčí o tom, jak vyrovnané startovní pole bylo. Na bronz potřeboval Petrov zvládnout dohromady 324 kg.

Článek SU Taipei 2017 - Elhenická v osobáku, Micka do finále neprošel! SU Taipei 2017 - Elhenická v osobáku, Micka do finále neprošel! Druhý den se na Světové univerziádě plavcům nedařilo. Nikdo si nevybojoval postup do odpoledních semifinálových a finálových bojů. Jediným světlým okamžikem byl osobní rekord Martiny Elhenické na 100K! Honza Micka nepotvrdil svoje nasazení a do finále na trati 1500K bohužel neprošel. Co na to říkají samotní plavci? Hledejte na konci článku :) Pravda ve finále na kolečkových bruslích

Netradiční závody na kolečkových bruslích se objevily na univerziádě a i Češi mají své zastoupení. Do finále stíhacího závodu na 300 metrů se dostal Matěj Pravda, kde nakonec obsadil sedmou příčku časem 25,210 sekundy. Medaile visela o více než 7 destin sekundy výše.

Šermíři bez výrazného úspěchu

Do bojů dnes zasáhli také dva čeští kordisté. Bohužel ani Martinu Rubešovi ani Richardu Pokornému se nedařilo, nýbrž oba vypadli hned z kraje vyřazovacích bojů. První jmenovaný nakonec obsadil konečnou 18. příčku. Pokorný skončil čtyřicátý.

Speciální článek o plavcích opět možno k přečtení NA LEVÉ STRANĚ!

Autor: Jan Linha