Kateřina Chourová slaví bronz na Univerziádě v Almaty 2017
Foto: www.almaty2017.com / iSport365

Almaty 2017: Česko slaví druhý bronz. A k tomu další skvělá umístění.

Kateřina Chourová slaví bronz na Univerziádě v Almaty 2017

Univerziáda v kazašském Almaty pokračuje v plném proudu a čeští reprezentanti nijak neotálí. Získali už druhý cenný kov a znovu šlo do rukou ženy. Česká snowboardcrossařka Kateřina Chourová vybojovala bronzovou medaili a rozšířila tak svoji sbírku medailí ze světových univerziád. Před 4 lety v Trentinu vybojovala bronz za Evou Samkovou. 

Kateřina Chourová slaví bronz na Univerziádě v Almaty 2017 Zdroj: www.almaty2017.com / iSport365

Bronz Chourové ve snowboardcrossu

Kateřina Chourová již naznačila formu v kvalifikaci, kde obsadila třetí místo a získala tak výhodu ve volbě startovní pozice pro vyřazovací jízdy. A v těch si počínala na výbornou, když hladce postupovala dál až do velkého finále, kde vždy pouze jedna závodnice zůstává bez medaile. A dnes tento černý Petr připadl Polce Wolské. Chourová dokončila na třetí pozici za Francouzkou Devouassoux a Švýcarkou Wuffli. Druhá Češka na startu Eva Hummelová skončila v konkurenci deseti závodnic na deváté pozici.

Mužům se již tolik nedařilo. Závod se stal kořistí francouzských reprezentantů. Nejlépe z našich skončil Daniel Sýkora, jenž vypadl ve čtvrtfinále a obsadil desáté místo. Ještě o kolo dříve skončil další český reprezentant Petr Bohunek, jenž obsadil výslednou 28. pozici.

Biatlonistka Černá 14. ve sprintu

Střílí jí to výborně, ale běžecky zatím zaostává. To je vizitka české biatlonistky Kristýny Černé, kdysi bronzové medailisty z SP štafet v německém Ruhpoldingu. Kristýna dnes sice vyčistila všechny terče, ale na nejlepší to nestačilo. V cíli byla klasifikována na 14. pozici se ztrátou více než 2 minut na vítěznou domácí závodnici Vishnevskayu, která udělala jednu chybu na stojce. 

Ještě méně se dařilo mužům, kteří opět nestačili na dominanci Rusů a Kazachů. Nejlepší Jan Burian bral 23. místo s třemi chybami na střelnici. O čtyři místa za ním skončil David Tolar, jenž minul dvakrát. Lukáš Joukal skončil s třemi minelami na 41. pozici. 

Rypl opět v elitní desítce

Český běžec na lyžích Miroslav Rypl jasně potvrzuje, že je v Almaty nejlepším Čechem v běžecké stopě. Po výborné 6. pozici na desetikilometrové trati dnes obsadil 9. příčku ve sprintu i přesto, že není vyloženým sprinterem. Dále svými výkony překvapuje Jakub Pšenička, jenž bral dnes 24. místo. Do závodu dnes z neznámých důvodů nezasáhli původně přihlášení Jakub Antoš a Adam Fellner. 

Mezi ženami se povedl slušný výsledek Andree Klementové, která se po nezdaru na pětikilometrové trati probojovala ve sprintu do vyřazovacích bojů, ve kterých nakonec vypadla ve čtvrtfinále a obsadila 22. pozici. 

Eliška Březinová bere 11. místo.

Volná jízda se jí nepovedla dle představ a tak z toho byl pád mimo elitní desítku. Eliška Březinová ve volné jízdě upadla, za což dostala od rozhodčích dva mínusové body a s celkovým ohodnocením nebyla příliš spokojená. Ale 11. místo z Univerziády lze hodnotit pozitivně. Za dnešní krátký program obdržela 87,78 bodů a celkově si na konto připsala 138,05 bodů. Vítězkou se stala Ruska Elena Radionova. 

Daniel Honzig v boulích sedmý

Velmi solidní představení dnes předvedl český boulař Daniel Honzig. Několikanásobný účastník závodů světového poháru dnes postoupil z kvalifikace sedmým nejlepším výkonem, když jen těsně nepřekonal 50bodovou hranici. To ovšem změnil ve finále. Dostal se na velmi slušný bodový součet 54,15 bodů, ovšem umístění nevylepšil. I tak je sedmá pozice více než povzbudivá. 

250 104