běh na lyžích
Foto: czech-ski.com

Almaty 2017: Česko slaví na univerziádě SEDMOU medaili

běh na lyžích

Opět trochu nečekaně přibyla na konto České republiky medaile ze světové univerziády v kazašském Almaty, o kterou se dnes postaralo družstvo běžců na lyžích. Kvarteto ve složení Miroslav Rypl a Jakubové Pšenička, Antoš a Graef vybojovala ve štafetě bronzové medaile, když nestačilo pouze na týmy Ruska a Kazachstánu.

běh na lyžích Zdroj: czech-ski.com

Poslední jmenovaný Graef by finišmanem české štafety, jenž dostal kolík na třetí pozici. Jeho cílem bylo zejména uhájit bronzovou pozici před dotírajícími Japonci. A to se mu povedlo, což zajistilo první medaili z univerziády pro české běžecké lyžování.

O medaili dnes také bojovali čeští curleří. A trochu smolně jim unikla, podobně jako českým ženám na posledním ME. České mužstvo vedené Karlem Kubeškou nejdříve postoupil přímo do play off z výborného třetího místa. Bohužel dnes podlehli v semifinále těsně Švédům poměrem 6:8. V zápase o bronz byly nad jejich síly hráči Norska, kteří přehráli český tým poměrem 7:3. Zbyla tak na ně ta velmi nepopulární čtvrtá pozice.

K medaili dnes měla výrazně nakročeno také česká slalomářka Martina Dubovská. Po úvodním kole slalomu držela čtvrtou příčku se ztrátou pouhých 71 setin sekundy na čelo. Ovšem co četl nechtěl, Dubovská se do cíle druhého kola nepodívala a šance na medaili se tak rozplynuly. Nejlépe z našich tak skončila devátá Tereza Kmochová. 

204 142