Zahajovací ceremoniál zimní světové univerziády 2017 v Almaty

Almaty 2017 - Sobota: Česko bere stříbrnou medaili, celkově již TŘETÍ!

Česko získalo první stříbro na letošní univerziádě

Senzační stříbrná medaile a již druhá ze skoků na lyžích. To je vizitka zejména Marty Křepelkové. Po jejím boku dnes stál Čestmír Kožíšek, šestý z individuálního závodu na středním můstku, který dnes s ní doskákal pro stříbro.

Curleři bojují o postup o medaile

Skvěle i nadále pokračují čeští curleří na Světové zimní univerziádě v Almaty. Dnes v dopoledním programu porazili s převahou tým Japonska poměrem 8:3 a vylepšili svoji bilanci na 5 výher a 3 prohry. Tento průběžný výsledek je řadí na průběžné postupové třetí místo, o které se po odehraných 8 kláních dělí s týmem Norska. V dnešních odpoledních hodinách je ještě čeká souboj s týmem Ruska.

Obří slalom se mužům nevydařil

Šance útočit na nejlepší desítku a možná ještě výše. S tímto úkolem nastupovali do obřího slalomu Daniel Paulus, Adam Zika a Adam Kotzmann. Bohužel ani jednomu se tyto plány naplnit nepodařilo. Nejlépe se stejně jako v předešlých závodech vedlo Danu Paulusovi. Po prvním kole byl jedenáctý a s útokem na desítku to vypadalo velmi reálně. Bohužel druhé kolo pokazil a nakonec spadl až na 20. pozici. Adam Zika udělal v úvodním kole obrovskou chybu na trati a vracel se do branky. Do cíle sice dojel ale následně byl diskvalifikován. Adam Kotzmann první kolo nedokončil. Ovšem z českých mužů byl klasifikován ještě na 43. pozici Petr Král.

Běžecký sprint dvojic se Českému páru vydařil nad očekávání

Duo Andrea Klementová a Jakub Graeff zajeli sprinterský závod dvojic mírně nad očekávání. Češi startovali až s číslem 18, což znamená, že nebyli považování za kandidáty postupu ze semifinálového běhu. Jim se to však podařilo. Ve svém běhu skončili na výborné čtvrté pozici, což jim zajistilo přímý postup do finále a boj o medaile. K medailím to měli sice Klementová s Graeffem daleko, nicméně finále dokončili na velmi slušné 9. pozici se ztrátou necelé minuty a půl na vítězné duo z Kazachstánu.

Tanečníci na ledě se zaskvěli sedmým místem

Česká dvojice s nečeskými jmény Nicole Kuzmich a Aleksandr Sinicyn sice na kazašském lede nepředvedli svůj nejlepší kariérní výkon, ovšem předvedli velmi dobrý výkon hodný sedmého místa ze světové univerziády. Po krátkém programu dokonce zaujímali šesté místo, kde jen o méně než 2 body zaostali za svým osobním maximem. Krátký program nezajeli špatně, ale možná pomýšleli trochu výše. Jejich výkon stačil na bodové ohodnocení 80,10 bodů, což s krátkým program dalo dohromady rovných 135 bodů a sedmou pozici.