Česká rugbystická reprezentace

Barbarians jasně přehráli české ragbisty

Čeští ragbisté prohráli exhibiční duel s hvězdným výběrem Barbarian FC jednoznačně 0:71. Již v poločase utkání, které se hrálo v rámci oslav 90 let českého ragby, prohrávali 0:31. Tým složený především z Novozélanďanů, Australanů a Jihoafričanů, hrál v sobotu ve Wembley proti Jihoafrické republice (31:31), ale na pražském stadiónu, kde se jindy utkávají hlavně plochodrážníci, se rychle rozkoukal a v poločase vedl 31:0.

Barbarians šli brzy do vedení 7:0 díky položené pětce s následným úspěšným kopem. Češi se pak sice v průběhu první čtyřicetiminutovky ocitli několikrát na dosah bodům, ale soupeř byl proti. Favorit pak znovu zabral a vytvořil si velký náskok.

I ve druhém poločase bavili Barbarians nápady v útoku, Češi naopak nadále jen těžko hledali skulinku v jejich obranné hře. Hlediště několikrát během mrazivého podvečera sportovně ocenilo kvalitu na soupeřově straně, ale bouřlivý aplaus si po utkání vysloužili hlavně domácí.

Pro samotné hráče bylo utkání velký zážitek.

Autor: Tomas Sadil
Témata: Zpráva Ragby