Český běžec na lyžích Lukáš Bauer

Bauer se vrátil do reprezentace a na MS zajel zatím nejlepší letošní výsledek pro Česko!

Do světového poháru naskočil pouze z kraje a vybojoval své zatím jediné dva body v letošním hodnocení SP. Poté se Lukáš Bauer zaměřil čistě na dálkové běhy a FIS Marathon Cup. Na základě přesvědčivých výsledků byl nominován na MS do Lahti, kde dnes zaznamenal zatím nejlepší výsledek českých běžců na lyžích v podobě 19. místa na klasické patnáctce.

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer Zdroj: Facebook - Lukáš Bauer

Rozhodl se, že zkusí ještě tuto sezónu v bílé stopě. Měl být tahounem reprezentace, nakonec se však rozhodl pro "laufy". Zatím však nedosahuje úspěchů, jak dříve Stanislav Řezáč nebo Petr Novák, ale je minimálně na dobré cestě. A pokud mu zdraví dovolí, vydrží až do her v Pyeongchangu.

Klasická patnáctka bývala jeho parádní disciplínou. Ve světovém poháru v ní získal mnoho pódiových umístění, na OH 2006 v Turíně mu výborný výkon dokonce vynesl stříbrnou medaili. Prakticky na každé velké akci se v této disciplíně rval o medaile nebo alespoň o nejlepší pětku. Ovšem s přibývajícím věkem ubývá flexibilita a člověk již není tolik schopen držet krok s nejlepšími, zpravidla mladšími závodníky.

I přesto, že Bauer dnes neútočil na medailové příčky, ve výsledkové listině se neztratil. Obsadil konečné devatenácté místo se ztrátou více než 2 minut na překvapivého nového mistra světa, domácího Iiva Niskanena. Do elitní třicítky se z Čechů vešel také 28. Martin Jakš. Petr Knop byl osmatřicátý a Miroslav Rypl 51.

Bauer tak tímto výsledkem zajel prozatím nejlepší výsledek českých běžců na lyžích na právě probíhajícím mistrovství světa. A vzhledem k poměrně neúspěšné sezóně od českých reprezentantů bude poměrně složité tento výkon překonat.