Atletika, maraton

Bekele zaběhl v maratonu druhý nejrychlejší čas historie!

Etiopský běžec Kenenisa Bekele vyhrál Berlínský maratón ve druhém nejrychlejším čase v historii. Trojnásobný olympijský vítěz zaostal za nejlepší časem historie o pouhých 6 sekund.

"Můj čas je fantastický, ale jsem i trošku zklamaný, že to tak úplně nestačilo," řekl Bekele po svém dosud největším úspěchu na maratonské trati. V cíli mu jako první pogratuloval Kipsang, jenž stejně jako Bekele nestartoval v olympijském maratonském závodu v Riu. "Já jsem velice spokojený se svým osobním rekordem," řekl.

V ženské části vyhrála Kebedeová (už potřetí), hned za ní skončily Dibabaová a Agaová.

Na berlinském maratonu padlo už 10 rekordů, o sedm se postarali muži, o zbývající tři ženy. Nutno zmínit, že letošního ročníku se berlinského maratonu zúčastnilo okolo 40 000 běžců z více než 120 zemí.