Karolína Plíšková

Berdych jde dál, Plíšková bude hrát o titul

České tenisové jedničky postupují

Aktuálně 2 nejlepší čeští tenisté Tomáš Berdych a Karolína Plíšková postupují v Rotterdadamu respektive v Dauhá do semifinálových bojů.

Tomáš Berdych se ve svém souboji dnes utkal se Slovákem Martinem Kližanem. Jehož v předchozích zápasech vždy porazil. Tuto statistiku potvrdil i dnes a hráč číslo třiasedmdesát uhrál pouhých 6 gemů. Berdych byl lepším hráčem a přesně po hodině postoupil po setech 6-3 a 6-3.

V dalším kole se Česká jednička potká s Francouzem Tsongou, který ve dvou tie-breacích vyřadil Chorvata Čiliče.

Karolína Plíšková sehrála svůj čtvrtfinálový souboj proti Číňance Shuai Zhang. Češka získala break ihned na začátku zápasu a dostala se do trháku, který vydržel a do konce 1. setu, který nakonec získala aktuální světová trojka poměrem 6-2. Druhý set byl jasně v režii české hráčky. Soupeřka z Číny uhrála ve druhém setu pouhých 8 výměn a dostala zaslouženě kanára. Za sedmapadesát minut bylo po zápase. V semifinálovém souboji čekala Plíškovou nepříjemná Slovenka Dominika Cibulková, která vyřadila Australanku Sam Stosur ve dvou setech. Plíšková navíc Slovenku nikdy neporazila.

Ovšem vedla si proti slovenské soupeřce stejně, jako Berdych proti slovenskému soupeři. V náročné 3setové bitvě si pomohla Plíšková úchvatnými 21 esy. A Cibulkovou nakonec udolala poměrem 6:4, 4:6 a 6:3. Byl to navíc pro českou tenisovou jedničku velmi náročný den, jelikož musela odehrát 2 utkání během jednoho dne. Bylo tak znát, že pošetřila síly z předchozího utkání s Číňankou Zhang, kterou porazila ta pouhých 57 minut.