Bolt All-Stars tým
Foto: Facebook - Usain Bolt

Bolt zahájil o víkendu sezónu startem v exhibiční smíšené štafetě

Bolt All-Stars tým

Poprvé od okamžiku, kdy musel vrátit zlatou olympijskou medaili z Pekingu ze štafety na 4x100 m kvůli dopingu svého kolegy Nesty Cartera, se Usain Bolt postavil na start. V Melbourne si zazávodil na exhibiční akci s názvem Nitro Athletics ve smíšené štafetě na 4x100 m.

V Austrálii se utkaly týmy Číny, Anglie, Japonska, Nového Zélandu, domácí Austrálie a Boltův All-Stars tým. V jeho týmu se mimo jiné představil další jamajský hvězdný sprinter a bývalý světový rekordman Asafa Powell nebo americký olympijský vítěz z běhu na 400 m překážek Kerron Clement.

Sám Bolt pomohl svému týmu k vítězství ve smíšené štafetě, kde běžel druhý úsek. Osminásobný olympijský vítěz převzal kolík od Powella jako první, náskok ještě navýšil a další dvě členky týmu – Jenna Prandini a Jeneba Tarmoh už jasné vedení udržely. Bolt měl na svém úseku kromě třech mužů za soupeře i dvě ženy Japonku - Mariku Nagano a Australanku Riley Day. Po závodě spokojený Jamajčan prohlásil: „Byla to legrace, všichni se smáli, všichni si to užili.“

Výsledky smíšené štafety na 4x100 m:

1. Bolt All-Stars tým (Powell, Bolt, Prandini, Tarmoh)       40.64

2. Japonsko (Maeyama, Nagano, Nagata, Taniguchi)           42.36

3. Austrálie (Wearne, Day, Hartmann, Hale)                        42.45

Autor: Jana Šimková
94 0