Dominika Cibulková

Bude mít Slovensko tenisovou královnu roku?

Ohromná euforie a pocity štěstí! Přesně tak se musela cítit tenistka Dominika Cibulková, když po náročné třísetové bitvě porazila v semifinále Turnaje mistryň Rusku Světlanu Kuznětsovu a poprvé v histori postoupila do finále Turnaje hráčka ze Slovenska.

Přitom první set se Cibulkové vůbec nevyvedl a protihráčka se lehce dostala do vedení po výhře 6:1. Jenže v druhém setu Slovenka ukázala nezlomnou vůli a chuť vyhrát. V druhém setu se Cibulkové povedlo několik breaků. Ruska sice ztrátu vždy dotáhla, ale tie-breaku uhrála pouze dva míče a bylo vyrovnáno.

V závěřečném setu ukázaly obě tenistku skvělou hru. Cibulková na začátku setu sebrala Rusce podání a vedla 2:0, ale Kuznětsova se odmítla vzdát a otočila na čtyři dva. Následující tři gamy byly ovšem v režii rodačky z Bratislavy, která ukázala srdce pravé bojovnice a zvítězila. V posledním fifteenu jí dokonce pomohla i páska. Nehrála jsem celou dobu výborně, ale v nejtěžších momentech a v koncovkách jsem to vydolovala až z paty. Proto možná byla Světlana naštvaná, protože cítila, že má navrch a mohla to dorazit, ale já jsem to otočila. Finále je něco úžasného," usmívala se Cibulková. Oba mobily jí hned začaly vibrovat, jak jí přicházely další a další gratulace a obdivné zprávy.

Ve finále vyzve světovou jedničku Němku Angelique Kerber, která lehce porazila Agniezsku Radwaňskou. A Cibulková dává najevo, že nemíní zápas pouze odchodit, ale dala si za cíl celý Turnaj vyhrát a přepsat tak dějiny. K vítězství by jí mohl kromě rodiny pomoc i talisman. Talismanem je snubní prsten, jenž většina hráček před utkání vždy sundává.

Autor: Hana Řeháková