Adam Ondra - sportovní lezec
Foto: www.blog.hudy.cz

Byly zvoleny nové sporty pro LOH 2020 v Tokiu

Adam Ondra - sportovní lezec

Plénum Mezinárodního olympijského výbor včera schválilo seznam sportů, které se nově objeví v programu letních her v roce 2020 v Tokiu. Některé sporty se do programu olympijských her vrací, nicméně některé sporty byly dosti překvapivě zařazeny do olympijského programu.

V roce 2008 po OH v Pekingu byly z her vyřazeny dva kolektivní sporty - baseball a softball. Oba se do programu vrací za 4 roky. Co se týče nových sportů, pro mnohé se to může zdát překvapující. Poprvé v historii tak za 4 roky na hhrách uvidíme sportovní lezení, surfing, karate a skateboarding. 

Tyto sporty byly tokijských organizačním výborem navrhnuty již na zasedání v Lausanne v loňském roce. Nyní byly ze strany MOV schváleny. MOV totiž nově zavedl pravidlo, že pořadatelé her se mohou výrazně podílet na programu a navrhnout sporty, které by mohly být zařazeny do programu her. Program her může být navýšen až o 18 medailových disciplín a počet sportovců až o 474.

Pro české barvy to může znamenat příležitost, jelikož máme v současné době veleúspěšného sportovního lezce Adama Ondru, který je držitelem několika z medailí jak z mistrovství světa, tak i ze světových pohárů. 

67973 45