David Svoboda v jezdecké části moderního pětiboje
Foto: Filip Komorous

Češi v Riu

David Svoboda v jezdecké části moderního pětiboje

  Atletika

Atletika

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Lukáš Gdula

50 km chůze

19. srpna

DSQ

Jakub Holuša

1.500 metrů

16. srpna - Rozběh

18. místo

Pavel Maslák

400 metrů

12. srpna - Rozběh

16. místo

Petr Svoboda

110 m překážek

15. srpna - Rozběh

18. místo

Jaroslav Bába

Skok vysoký

14. srpna - Kvalifikace

14. místo

Michal Balner

Skok o tyči

15. srpna - Finále

7. místo

Jan Kudlička

Skok o tyči

15. srpna - Finále

4. místo

Petr Frydrych

Hod oštěpem

17. srpna - Kvalifikace

12. místo

Jakub Vadlejch

Hod oštěpem

17. srpna - Kvalifikace

8. místo

Vítězslav Veselý

Hod oštěpem

17. srpna - Kvalifikace

7. místo

Lukáš Melich

Hod kladivem

17. srpna - Kvalifikace

17. místo

Radek Juška

Skok daleký

12. srpna - Kvalifikace

13. místo 

Tomáš Staněk

Vrh koulí

18. srpna - Kvalifikace

20. místo

Adam Helcelet

Desetiboj

17.-18. srpna

12. místo

Jiří Sýkora

Desetiboj

17,-18. srpna

25. místo

Anežka Drahotová

20 km chůze

19. srpna

10. místo

Zuzana Hejnová

400 m překážek

16. srpna - Semifinále

4. místo

Denisa Rosolová

400 m překážek

16. srpna - Semifinále

24. místo

Eva Vrabcová

Maraton

14. srpna

26. místo 

Michaela Hrubá

Skok vysoký

18. srpna - Kvalifikace

18. místo

Romana Maláčová

Skok o tyči

16. srpna - Kvalifikace

24. místo

Jiřina Ptáčníková

Skok o tyči

16. srpna - Kvalifikace

19. místo

Kateřina Šafránková

Hod kladivem

12. srpna - Kvalifikace

17. místo 

Barbora Špotáková

Hod oštěpem

16. srpna - Kvalifikace

BRONZ

Kateřina Cachová

Sedmiboj

12.-13. srpna

24. místo - 5.958 bodů

Eliška Klučinová

Sedmiboj

12.-13. srpna

22. místo - 6.077 bodů

Badminton

Jméno

Disciplína

Akce

Výsledek

Petr Koukal

Dvouhra

11.-14. srpna - Skupina

17. místo

Petr Koukal (CZE)

Sho Sasaki (JPN)

14. srpna

1:2

Petr Koukal (CZE)

Rajiv Ouseph(GBR)

 12. srpna v 00:55

0:2

Kristína Gavnholt

Dvouhra

11. - 14. srpna - Skupina

17. místo

Kristína Gavnholt (CZE)

Akane Yamaguchi (JPN)

0:2

Kristína Gavnholt (CZE)

Tee Jing Yi (MAS)

0:2
 
 

Vodní slalom

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Vítězslav Gebas

C1

9. srpna

Semifinále a Finále

4. místo

Jiří Prskavec

K1

10. srpna

Semifinále a Finále

BRONZ

Kateřina Kudějová

K1

11. srpna

Semifinále a Finále

10. místo

Jonáš Kašpar / Marek Šindler

C2

11. srpna

Semifinále a Finále

8. místo

Rychlostní kanoistika

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Josef Dostál

K1 1.000 metrů

16. srpna - Finále

STŘÍBRO

Martin Fuksa

C1 1.000 metrů

16. srpna - Finále

6. místo

Martin Fuksa

C1 200 metrů

18. srpna - Finále

5. místo

Filip Šváb

K1 200 metrů

19. srpna - Rozjížďka

19. místo

Filip Dvořák / Jaroslav Radoň

C2 1.000 metrů

19. srpna - Rozjížďka

7. místo

Daniel Havel / Josef Dostál /

Lukáš Trefil / Jan Štěrba

K4 1.000 metrů

19. srpna - Rozjížďka

BRONZ

Daniel Havel / Jan Štěrba

K2 1.000 metrů

17. srpna - Rozjížďka

12. místo

Horská kola

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Jaroslav Kulhavý

Cross country

21. srpna

STŘÍBRO

Ondřej Cink

Cross country

21. srpna

14. místo

Jan Škarnitzl

Cross country

21. srpna

22. místo

Kateřina Nash

Cross country

20. srpna

5. místo

Silniční cyklistika

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Leopold König

Silniční závod

6. srpna

DNF

Jan Bárta

Silniční závod

6. srpna

DNF

Petr Vakoč

Silniční závod

6. srpna

58. místo

Zdeněk Štybar

Silniční závod

6. srpna

DNF

Leopold König

Časovka

10. srpna

11. místo

Jan Bárta

Časovka

10. srpna

15. místo

Dráhová cyklistika

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Pavel Kelemen

Sprint

12. srpna - Rozjíďka

20. místo

Pavel Kelemen

Keirin

16. srpna

21. místo

Šerm

Jméno

Disciplína

Akce

Výsledek

Jiří Beran

Kord

9. srpna

33. místo

1. kolo

Jiří Beran (CZE)

Athos Schwantes (BRA)

6:8

Alexander Choupenitch

Fleret

7. srpna

17. místo

1. kolo

Alexander Choupenitch (CZE)

Alaaeldin Abouelkassem (EGY)

8:15

Gymnastika

Jméno Disciplína Akce Výsledek

David Jessen

Víceboj

6. srpna - Kvalifikace

47. místo

Golf

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Klára Spilková

Jednotlivci

17.-20. srpna

48. místo

Judo

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Pavel Petřikov

do 60 kg

6. srpna

9. místo

1. kolo Pavel Petřikov (CZE) volný los ---
2. kolo Pavel Petřikov (CZE) Gavin Mogopa (BOT) 110:0
Osmifinále Pavel Petřikov (CZE) Naoshi Takato (JPN) 0:100

Jaromír Ježek

do 73 kg

8. srpna

33. místo

1. kolo Jaromír Ježek (CZE) Magdiel Estrada (CUB) 2:10

Lukáš Krpálek

do 100 kg

11. srpna

ZLATO
1. kolo Lukáš Krpálek (CZE) volný los  
2. kolo Lukáš Krpálek (CZE) Jorge Fonesca (POR) 10:1
Osmifinále Lukáš Krpálek (CZE) Maxim Rakov (KAZ) 0:0 (0:2 na shida)
Čtrvrtfinále Lukáš Krpálek (CZE) Ryunosuke Haga (JPN) 0:0 (1:2 na shida)
Semifinále Lukáš Krpálek (CZE) Cyrille Maret (FRA) 100:0
Finále Lukáš Krpálek (CZE) Elmar Gasimov (AZE) 100:0


Moderní pětiboj

Jméno Disciplína Akce Výsledek

David Svoboda

Jednotlivci

18. srpna - Kvalifikace

9. místo

Jan Kuf

Jednotlivci

18. srpna - Kvalifikace

36. místo

Barbora Kodedová

Jednotlivci

18. srpna - Kvalifikace

26. místo

Veslování

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Ondřej Synek

Skif

13. srpna . 

finále

BRONZ

Lukáš Helešic / Jakub Podrazil

Dvojka bez kormidelníka

11. srpna - 

finále B

7. místo

Miroslav Vraštil / Jan Vetešník /

Ondřej Vetešník / Jiří Kopáč

Čtyřka bez kormidelníka

lehých vah

11. srpna - 

finále B

12. místo

Miroslava Knapková Topinková

Skif

13. srpna . 

finále B

7. místo

Lenka Antošová / Kristýna Fleissnerová

Dvojskif

11. srpna - 

finále B

10. místo

Jachting

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Karel Lavický

RS:X

8.-14. srpna

31. místo

Viktor Teplý

Laser

8.-15. srpna

28. místo

Veronika Kozelská

Laser Radial

8.-15. srpna

12. místo

Sportovní střelba

Jméno Disciplína Akce Výsledek

David Kostelecký

Trap

7.- 8. srpna

4. místo

Filip Nepejchal

Vzduchová puška 10 m

8. srpna

35. místo

Filip Nepejchal

Malorážka 3 x 40 ran

14. srpna

21. místo

Filip Nepejchal

Malorážka vleže

12. srpna

33. místo

Libuše Jahodová

Skeet

12. srpna

20. místo

Nikola Mazurová

Vzduchová puška 10 m

6. srpna

18. místo

Nikola Mazurová

Malorážka 3 x 40 ran

11. srpna

25. místo

Adéla Bruns

Vzduchová puška 10 m

6. srpna

32. místo

Adéla Bruns

Malorážka 3 x 40 ran

11. srpna

7. místo

Plavání

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Pavel Janeček

400 m Polohový závod

6. srpna

24. místo

4:22,09 min

Jan Micka

400 m Volný způsob

6. srpna

29. místo

3:49,97 min

Jan Micka

1.500 m Volný způsob

12. srpna - Rozplavba

12. místo

Simona Baumrtová

100 m Znak

7. srpna - Rozplavba

17. místo

Simona Baumrtová

200 m Znak

11. srpna - Rozplavba

23. místo

Simona Baumrtová

200 m Polohový závod

8. srpna - Rozplavba

36. místo

Barbora Zavadová

200 m Polohový závod

8. srpna - Rozplavba

21. místo

Barbora Zavadová

400 m Polohový závod

6. srpna

14. místo

4:38,53 min

Martina Moravčíková

100 m Prsa

7. srpna - Rozplavba

25. místo

Martina Moravčíková

200 m Prsa

10. srpna - Rozplavba

18. místo

Barbora Seemanová

200 m Volný způsob

8. srpna - Rozplavba

31. místo

Lucie Svěcená

100 m Motýlek

6. srpna - Rozplavba

28. místo

59,45 s

Simona Baumrtová / Lucie Svěcená /

Martina Moravčíková / Barbora Seemanová

Štafeta 4 x 100 m Polohový závod

12. srpna - Rozplavby

DSQ

Jana Pechanová

Dálkové plavání - 10 km

15. srpna

19. místo

Synchronizované plavání

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Soňa Bernardová / Alžběta Dufková

Dvojice

14.-15. srpna - Kvalifikace

18. místo

Stolní tenis

Jméno

Disciplína

Akce

Výsledek

Lubomír Jančařík

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo (6.8. v 21:00)

Lubomír Jančařík (CZE) 

Zokhid Kenjaev (UZB)

2:4

Dmitrij Prokopcov

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo (6.8. v 21:45)

Dmitrij Prokopcov (CZE)

Segun Toriola (NGR)

2:4

Iveta Vacenovská

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo (6.8. v 17:00)

Iveta Vacenovská (CZE)

Lady Ruano (COL)

4:0

2. kolo (7.8. v 01:30)

Iveta Vacenovská (CZE)

Tetyana Bilenko (UKR)

0:4

Hana Matelová

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo (6.8. v 16:15)

Hana Matelová (CZE)

Mo Zhang (CAN)

3:4

Tenis

Jméno

Disciplína

Akce

Výsledek

Lukáš Rosol

Dvouhra

Od 6. srpna      

33. místo

1. kolo

Lukáš Rosol (CZE)

Benoit Paire (FRA)

6:3, 3:6, 4:6

Lukáš Rosol / Radek Štěpánek

Čtyřhra

Od 6. srpna

17. místo

1. kolo

Rosol / Štěpánek (CZE)

Bautista/Ferrer (ESP)

1:6, 4:6

Petra Kvitová

Dvouhra

Od 6. srpna

BRONZ

1. kolo

Petra Kvitová (CZE)

Timea Babos (HUN)

6:1, 6:2

2. kolo

Petra Kvitová (CZE)

Carolina Wozniacki (DEN)

6:2, 6:4

Osmifinále

Petra Kvitová (CZE) 

Ekaterina Makarova (RUS)

4:6, 6:4, 6:4

Čtvrtfinále

Petra Kvitová (CZE)

Elina Svitolina (UKR)

6:2, 6:0

Semifinále

Petra Kvitová (CZE)

Monica Puig (PUR)

4:6, 6:1, 3:6

Zápas o bronz

Petra Kvitová (CZE)

Madison Keys (USA)

7:5, 2:6, 6:2

Lucie Hradecká

Dvouhra

Od 6. srpna

33. místo

1. kolo

Lucie Hradecká (CZE)

Caroline Wozniacki (DEN)

2:6, 2:6

Lucie Šafářová

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo

Lucie Šafářová (CZE)

Karin Knapp (ITA)

4:6, 6:1, 6:1

2. kolo

Lucie Šafářová (CZE)

Kirsten Flipkens (BEL)

2:6, skreč

Barbora Strýcová

Dvouhra

Od 6. srpna

 

1. kolo

Barbora Strýcová (CZE)

Yanina Wickmayer (BEL)

7:6, 6:1

2. kolo

Barbora Strýcová (CZE)

Sara Errani (ITA)

2:6, 2:6

Lucie Šafářová / Barbora Strýcová

Čtyřhra

Od 6. srpna

BRONZ

1. kolo

Šafářová/Strýcová (CZE)

S. Williams/V. Williams (USA)

6:3, 6:4

2. kolo

Šafářová/Strýcová (CZE)

Bouchard/Dabrowski (CAN)

6:7, 6:2, 6:4

Ćtvrtfinále

Šafářová/Strýcová (CZE)

Errani/Vinci (ITA)

4:6, 6:4, 6:4

Semifinále

Šafářová/Strýcová (CZE)

Makarova/Vesnina (RUS)

6:7, 4:6

Zápas o bronz

Šafářová/Strýcová (CZE)

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

7:5, 6:1

Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká

Čtyřhra

Od 6. srpna

4. místo

1. kolo

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

Savchuk/Svitolina (UKR)

7:6, 1:6, 6:4

2. kolo

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

Peng/Zhang (CHN)

6:4, 6:4

Čtvrtfinále

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

Kasatkina/Kuznetsova (RUS)

6:1, 4:6, 7:5

Semifinále

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

Bacsinszky/Hingis (SUI)

7:5, 6:7, 2:6

Zápas o bronz

Hlaváčková/Hradecká (CZE)

Šafářová/Strýcová (CZE)

5:7, 1:6

Radek Štěpánek /

Lucie Hradecká

Smíšená čtyřhra

Od 11. srpna

BRONZ

1. kolo

Štěpánek/Hradecká (CZE)

Muguruza/Nadal (ESP)

bez boje

Čtvrtfinále

Štěpánek/Hradecká (CZE)

Begu/Tecau (ROU)

6:4, 7:5

Semifinále

Štěpánek/Hradecká (CZE)

Mattek-Sands/Sock (USA)

4:6, 6:7

Zápas o bronz

Štěpánek/Hradecká (CZE)

Mirza/Bopanna (IND)

6:1, 7:5

Triatlon

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Vendula Frintová

Jednotlivci

20. srpna

27. místo

Plážový volejbal

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Barbora Hermannová / Markéta Sluková

Dvojice

Od 6. srpna

17. místo

Základní skupina: 1. zápas - 6.8. v 20:30

Hermannová/Sluková (CZE)

Agátha/Bárbara (BRA)

1:2

Základní skupina: 2. zápas - 9.8. v 3:00

Hermannová/Sluková (CZE)

Elsa/Liliana (ESP)

0:2

Základní skupina: 3. zápas - 11.8. v 3:00

Hermannová/Sluková (CZE)

Gallay/Klug (ARG)

2:1

Zápas lucky loser o postup

do play off

Hermannová/Sluková (CZE) Birlova/Ukolova (RUS) 1:2

Vzpírání

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Jiří Orság

Nad 105 kg

16. srpna

8. místo

Zápas

Jméno Disciplína Akce Výsledek

Adéla Hanzlíčková

Volný styl do 63 kg

18. srpna

19. místo
Autor: Jan Linha
155837 71