Česká ženská volejbalová reprezentace

České volejbalistky po půlce kvalifikace o mistrovství Evropy v čele skupiny

V Brně probíhal od pátku do neděle první kvalifikační turnaj volejbalistek o účast na mistrovství Evropy.

V pátečním zápase české hráčky narazily na papírově nejslabší celek Řecka. Češky potvrdily roli favoritek a zápas vyhrály 3:0 na sety. V zápase se dařilo zejména univerzálce Havlíčkové a smečařce Mlejnkové.

V sobotu Češky nastoupily proti Slovinkám. V podstatě celou dobu měly zápas pod kontrolou a ve výborné atmosféře, kterou tvořilo 2500 diváků, mezi nimiž byla i spousta našich malých volejbalových nadějí, suverénně zvítězily 3:0.

Nejtěžší a nejvyrovnanější zápas čekal na české volejbalistky v neděli. Jejich soupeřkami byly doposud také neporažené hráčky z Běloruska. První set patřil Češkám, druhý ale ukořistily soupeřky. Třetí set opět získaly domácí hráčky, ve čtvrtém setu pak měly dokonce dva mečboly, ty ale bohužel neproměnily, a tak o vítězkách musel rozhodnout tie-break. Do něho lépe vstoupily Bělorusky a Češky za nimi celou dobu zaostávaly. I když i za nepříznivého stavu bojovaly až do konce, zápas se jim otočit nepovedlo. Přesto v polovině kvalifikace vedou svou skupinu.

Druhý kvalifikační turnaj se uskuteční za týden ve slovinském Mariboru. Vítězky skupin postoupí přímo na evropský šampionát, který se bude konat v příštím roce v Ázerbájdžánu a Gruzii. Celky z druhých míst budou mít ještě šanci v říjnové baráži.

Česká republika - Řecko 3:0 (25:12, 25:20, 25:15)

Sestava ČR: Vincourová, Kossányiová, Purchartová, Havlíčková, Mlejnková, Trnková, libero Melichárková. Střídaly: Smutná, Toufarová.

Sestava Řecka: Papafotiou, Chantava, Oikonomidou, Kiosi, Totsidou, Lamprousi, libero Artakianou. Střídaly: Merteki.

Česká republika - Slovinsko 3:0 (25:20, 25:16, 25:13)

Sestavy:

ČR: Mlejnková, Purchartová, Havlíčková, Kossányiová, Trnková, Smutná, libero Melichárková.

Slovinsko: Najdič, Potokar, Planinsec, Mlakar, Cvetanovic, Grudina, libero Medved. Střídaly: Bozic, Blagne, Iglicar, Scuka.

Česká republika - Bělorusko 2:3 (25:20, 22:25, 25:19, 24:26, 10:15)

Sestavy:

ČR: Smutná, Mlejnková, Purchartová, Havlíčková, Kossányiová, Trnková, libera Melichárková a Dostálová. Střídaly: Vincourová, Toufarová, Kojdová P.

Bělorusko: Malasai, Kalinouskaya-Guengoer, Palcheuskaya, Markevich, Klimovich, Kavalchuk, libero Pauliukouskaya. Střídaly: Kuchko, Seryk, Mikhailenko, Silantsyeva.