Markéta Sluková při zápase s Brazilkami Alves, Maestrini
Foto: facebook.com/slukovahermannova/

Česko má opět dva špičkové beach volejbalové páry. Po rozpadu jsou Sluková i Kolocová v TOP 10!

Markéta Sluková při zápase s Brazilkami Alves, Maestrini

Kiki & Maki. To byl obrovský pojem ve světě plážového volejbalu. Pak ale přišel nečekaný pád. Nerozlučná dvojka se nečekaně rozpadla. Markéta Sluková, nyní Nausch se po boku Barbory Hermannové rychle vrátila mezi širší světovou špičku. Kristýně Kolocové, nyní Hoidarové, to trvalo trochu déle, ale nyní s Michaelou Kvapilovou též patří mezi nejlepší.

Sluková s Hermannovou udělaly pořádný skok již na počátku své spolupráce, když se dokázaly nominovat na Olympijské hry do Ria a také vybojovat stříbrné medaile na evropském šampionátu. Nyní pravidělně postupují do play off na prestižních turnajích, což je posouvá žebříčkem výš a výš.

Poslední turnaji v Pořeči se stal velmi úspěšným pro oba české páry. Sluková s Hermannovou dokráčely na turnaji nejvyšší prestiže (5 hvězdiček) až do finále a odvezly si stříbrné medaile. Ještě před tím dokázaly ve čtvrtfinále porazit právě druhý český pár Kolocová-Kvapilová, pro které už jen postup do čtvrtfinále byl obrovským úspěchem. 

A oba páry válí i nadále. Turnaj v Pořeči znamenal mnoho pro obě dvojice. Sluková s Hermannovou se dostaly v ženském žebříčku na bodový součet 3.280 bodů, což už je posunulo na třetí pozici za Brazilky a Němky. Postup do čtvrtfinále byl klíčovým také pro Kolocovou s Kvapilovou. Díky tomu se totiž dostaly na hranici 2.152 bodů a posunuly se do elitní desítky, konkrétně na desátou pozici aktuálního světového žebříčku FIVB. A tak Česká republika má nyní opět dva vrcholové páry ve světě plážového volejbalu. K tomu na 46. místě se snaží dál posouvat také mladé Dostálová s Řeháčkovou. 

Mezi muži se začínají více prosazovat mladíci Perušic a Schweiner. Ve světových turnajích se jim začalo dařit postupovat z kvalifikací a odměnou je nyní posun již na 41. příčku se ziskem 1.118 bodů. Díky tomuto umístění by se mnohdy mohli vyhnout kvalifikacím. 

Další "pětihvězdičkový" turnaj se nyní hraje ve švýcarském Gstaadu. A oba páry opět skončily v nejlepší desítce. Sluková s Hermannovou vyhrály svoji skupiny, což jim zaručilo přímý postup do 2. kola play off. V tom otočily vyrovnanýn duel a poduhé za sebou postoupily do čtvrtfinále. To však pro ně znamenalo konečnou. I tak si ze Švýcarska odváží výborné páté místo.

Kolocová s Kvapilovou sice skončily ve své skupině druhé. Nicméně v úvodním kole play off porazily ukrajinský pár 2:1 na sety, postoupily do 2. kola play off. Tam také skončily a Gstaadu si odváží další cenné body za 9. místo.

258 0