Česko - Slovensko
Foto: www.moto-cup.sk

ČESKOSLOVENSKO. Jak by mohla vypadat sestava pro příští Světový pohár?

Česko - Slovensko

Světový pohár se pomalu blíží ke svému konci. Do finále se probojovala podle očekávání domácí Kanada, ale také velmi překvapivě výběr Evropy, který nakonec dokázal porazit v základní skupině v prodloužení i Českou republiku, což se ukázalo nakonec jako rozhodují bod zlomu co se postupu týče.

Česko - Slovensko Zdroj: www.moto-cup.sk

Ve výběru Evropy jsou nejlepší hráči z méně hokejových států, které nedokážou postavit všechny silné formace pouze ze svých krajanů a tak vznikl takový "mišmaš" hráčů z těchto zemí. Výjimkou nejsou ani Slováci, v týmu Evropy jich najdeme mnoho a vedou si na SP velmi dobře. Brankář Halák chytá výborně, v útoku hrají skvěle trojce: Gáborík, Tatar a Hossa a v obraně velice obstojný výkon podává i starší dvojce: Sekera a Chára.

V médiích, ale i mezi fanoušky se v poslední době dost spekuluje, jestli Česká republika, má na to, aby sestavila čtyři dobré a vyrovnané pětky pro příští SP. A právě proto si spousta lidí klade otázku, jak by to asi vypadalo, kdyby Česko a Slovensko znovu spojily síly. Rivalita je mezi našimi národy velká a spousta fanoušků by to nebrala asi jako nejlepší možnost, jak zase zvednout náš národní tým. Ovšem druhá část by tuto variantu přivítala s otevřenou náručí. Nicméně za zkoušku by to nejspíše stálo, protože náš tým evidentně šlapal po rozehrání velice dobře. Zejména tedy dvě útočné formace a upřímně si přiznejme, že další hráči byli mírně zpět. A tak si položme otázku. Chceme, aby Světový pohár měl v příštím roce ještě kvalitnější obsazení než letos? Podívejme se na tým Evropy, kteří se dokázali z nuly prokousat do finále. Co by tedy mohl za rok dokázat tým Československa, který by doslova zářil hvězdami z obou zemí. Fanoušci Česka a Slovenska by se spojili. Ale co víc, tak naše dvojzemě by bylo schopná konkurovat i téměř neporazitelné Kanadě. 

Jak by mohla vypadat sestava?

Brankáři: Petr Mrázek, Jaroslav Halák, Michal Neuvirth

Obránci: Zdeno Chára, Andrej Sekera, Andrej Šustr, Jakub Nakládal, Roman Polák, Tomáš Kundrátek, Zbyněk Michálek, Radko Gudas

Útočníci: Milan Michálek, Jakub Voráček, Martin Hanzal, Marián Gáborík, Marián Hossa, Tomáš Tatar, Martin Zaťovič, Tomáš Plekanec, Aleš Hemský, Vladimír Sobotka, David Krejčí, David Pastrňák 

Položme tedy otázku pro Vás. Uvítali byste spokojení obou velmocí a vytvoření jednoho uceleného týmu Československa?

Autor článku: Pavel Havlát

2809 769