Český cyklista Alois Kaňkovský
Foto: Facebook - Alois Kaňkovský

Český cyklista debutuje ve 33 LETECH na Mistrovství světa!

Český cyklista Alois Kaňkovský

Předváděl výborné výkony na dráze, zúčastnil se olympijských her a v roce 2007 se dokonce stal mistrem světa. To je vizitka Aloise Kaňkovského, který nyní odjíždí na mistrovství světa do Kataru, kde však bude reprezentovat Českou republiku v cyklistice silniční. 

Český cyklista Alois Kaňkovský Zdroj: Facebook - Alois Kaňkovský

Jezdec stáje Whirpool se teprve nedávno rozhodl, že skončí s dráhou a na stará kolena dá přednost závodění na silnici. A toto rozhodnutí se mu zajisté vyplácí. Vždyť v úctyhodných 33 letech se poprvé v kariéře postaví na start silničního závodu na MS. 

Český veterán navíc není úplně bez šance. Podobně jako Zdeněk Štybar je Kaňkovský spurter. V Kataru se pojede především na rovinaté trati s minimálním převýšením. Což by mělo hrát ve prospěch jak Štybara, tak i Kaňkovského. Otázkou zůstává, jak se všichni popasují s místním "nesnesitelným" vedrem. Cyklistům spíše vyhovují chladnější podmínky než pálení slunka či dusno.

"O ambicích vůbec nemluvím. Ovšem pokud se naskytne ta možnost, že bych mohl v závěru spurtovat o umístění, spurtovat budu" vzkázal veterán české reprezentace. Možnost úspěchu však vidí Kaňkovský v celém týmu. Vždyť česká reprezentace nastoupí s 6 muži na startu, což může hrát do karet právě spurterům. Zbytek týmu jim tak může pomoci držet se s čelem, případně pro ně připravit pozici na útok během závodu a nebo je dotáhnout na čelo pelotonu v případě hromadného dojezdu. 

173 0