Barbora Strýcová a Karolína Plíšková - Fed Cup 2016 - Finále

Češky ovládly Fed Cup a mají HATTRICK!

Je to tam! Vynikájící a nervy drásající vítězství! Češky otočily stav z 1:2 na 3:2 a získaly hattrick, což se nestalo víc než dvacet let.! Kapitán Petr Pála navíc jako první kapitán v historii získal pět titulů! Hrdinkami finále se bezesporu stává duo Karolína Plíšková Barbora Strýcová, které vyhrály každá jedna dvouhru a rozhodující čtyřhru.

Barbora Strýcová po zisku 2. bodu pro Česko - Fed Cup 2016 - Finále Zdroj: Facebook - Czech Fed Cup Team

První set mezi dvojicemi Karolína Plíšková a Barbora Strýcová a Caroline Garcia s Kristinou Mladenovic začal velmi vyrovnaně. Obě strany si držely své servisy a snažily se hrát opatrně. Všechny čtyři hráčky měly za sebou minimálně jeden zápas. Plíšková s Garciou dokonce dva a Barča dnes odehrála již dvouhru, kde zvítězila nad Alize Cornet 6:2 a 7:4 v tie-breaku druhého setu. Krizová chvíle přišla, když se Francouzky dostaly do vedení 5:4. Jenže Karolína s Barčou zabojovaly jak lvice a obrátily průběh setu ve svůj prospěch a vyhrály jej poměrem 7:5.

Druhý set začal ve stejném duchu jako ten předchozí. Obě strany si podržely podání a snažily se dostat soupeřky pod co největší tlak. A pak přišel nástup Češek, které vzaly Francouzkám podání a rázem byly ve vedení 4:2. Francouzky však k velké smůle české dvojice dokázaly odpovět a srovnat na 4:4.  A následovalo spoustů breakbolů na obou stranách. Bohužel Strýcová trefila pásku a Francouzky se dostaly do vedení, jenže pak šla servírovat vyšší z českého dua Karolína Plíšková, která završila úspěšnou českou hru v tomto podání esem a srovnala na 5:5. Češky pak sebraly protihráčkám podání, čímž zvedly ze sedaček nejen Petra Pálu a zbytek týmu, ale také všechny české fanoušky. Servis nyní měla na starost Barča Strýcová. Češky nenechaly Francouzky odpovědět, využily druhý match ball v pořadí a dovršily tak český sen a znovu ovládly celý Fed Cup!

Karolína Plíšková po vítězství nad Kristinou Mladenovic - Fed Cup 2016 - Finále Zdroj: Facebook - Karolína Plíšková