Radost po postupu do semifinále
Foto: facebook.com/czechfedcupteam

Češky porazily Španělky a slaví postup do semifinále Fed Cupu!

Radost po postupu do semifinále

Český fedcupový tým to opět dokázal! Královny tenisových kurtů si zajistily postup do semifinále Fed Cupu. Misky vah naklonila na stranu domácích jasnou výhrou Karolína Plíšková . A pak už Češky slavily po vítězném zápase Barbory Strýcové, stav zápasů byl 3:1. Druhý hrací den se již uzavírala čtyřhra. Fedcupový tým k vítězství povzbuzovala vyprodaná aréna Ostravar.

Zprávu z prvního hracího najdete zde.

Nehrající kapitán české reprezentace Petr Pála Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Po prvním hracím dni byl stav nerozhodný 1:1. Na pořadu dne tedy byly všechny tři zbývající zápasy, otázkou bylo, jestli se bude ve čtyřhře rozhodovat o postupu. V prvím zápase nastoupila domácí jednička a světová trojka Karolína Plíšková proti Gabrine Muguruza. Plíšková nedala Španělce v zápase žádné šance, ztratila pouze jedno svoje podání, naopak pětkrát své soupeřce servis sebrala! Karolína ukázala, jak tenisově roste a své soupeřce neumožnila téměř nic. Stav dvakrát 6:2 mluví za vše. V tuto chvíli tedy vedly Češky 2:1 a Barbora Strýcová mohla posunout Českou republiku do dalšího kola Fed Cupu.

Radost po výhře Barbory Strýcové Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Domácí dvojka Barbora Strýcová nastoupila taktéž proti dvojce Španělek Laře Arrubarrena-Vecino. Barbora si po prohraném zápase s Muguruza musela vrátit sebevědomí a doma ukázat, že zatím hraje svůj životní tenis. Zápas se sedmdesátou hráčou světa určitě snazší, než Barbora Strýcová čekala. Strýcová soupeřku přemohla hlavně díky delším výměnám a větší taktické vyhranosti a zkušenosti. Téměř ve všech důležitých míčích totiž česká tenistka neselhala. Po dvou setech, které měly na konci stejný stav 6:4, se Češky radovaly již z desátého vítězství ve Fed Cupu v řadě.Český tým si tak zahraje semifinále, ve kterém narazí na USA. Semifinále se bude konat ve Spojených státech.

Radost po postupu do semifinále Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Za stavu zápasů 3:1 pro Česko, se na kurtu rozehrála čtyřhra. Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková nastoupily proti dvojici Martínez, Sorribes. Debl nepatří mezi domény Siniakové, ale přesto si Kateřina odbyla premiéru v reprezentačním dresu. Zbylé tři tenistky patří mezi světovou deblovou špičku, takže rozdíl mezi Siniakovou a zbytkem hráček byl od začátku patrný. Přesto podaly Češky bojovný výkon, ale na sehrané Španělky nakonec nestačily. První set vyhrály Martínez se Sorribes poměrem 3:6, druhý set naopak získaly domácí poměrem 6:4. Rozhodnout tak musela zkrácená hra. V té byl stav dlouho vyrovnaný, ažž do stavu 7:7. Pak ovšem vzaly Španělky hru do své režie a zvítězily 7:10. Jednalo se alespoň o čestný úspěch.

Siniaková, Pála a Šafářová po čtyřhře

458 5