Čeští florbalisté na Světových hrách 2017

Čeští florbalisté skončili na Světových hrách na čtvrté příčce

Český florbal má pod finským trenérem první velký turnaj za sebou. Na Světových hrách se umístili na čtvrté příčce, když v dnešním boji o bronz podlehli proti favorizovaným mistrům světa.

Florbalový turnaj na Světových hrách začal 27. července. Český tým rozehrál prestižní turnaj proti Finům. Finové první zápas bohužel vyhráli poměrem 4:2. Českými střelci byli Daniel Šebek a Radek Valeš. Posledním soupeřem ve skupině byli domáco Poláci, se kterýma jsme hráli o den později.  V tomto zápase jsme byli jasným favoritem a Polsko jsme smetli 12:1. Český tým se umístil ve skupině A na druhém místě. Na prvním místě skončilo favorizované Finsko.

Včera začaly semifinálové boje. Dvojice byly složeny takto: Česko: Švédsko a Finsko: Švýcarsko. Nejdříve začal zápas Česko: Švédsko. Se Švédskem jsme drželi krok, občas to byl vyrovnaný zápas, ale Švédové ukázali, že patří mezi velikány tohoto sportu. Švédsko porazilo český tým 5:2. O překvapení turnaje se postarali Švýcaři, kteří dokázali zaskočit Finsko a postoupili do finále, kde se utkají o zlato proti Švédsku.

Dnes jsme nastoupili v boji o bronz proti Finům. Zápas byl dlouho vyrovnaný, někdy jsme byli dokonce lepší. První branku utkání vstřelili Finové až ve druhé třetině. Střelcem byl Janne Lamminen. Po druhé třetině byl stav 1:0 Finsko. Ve třetí třetině zvýšili čeští florbalisté aktivitu. Vytvořili si několik dobrých šancí, které ale zneškodnil finský brankář Luukkonen. Češi zkoušeli hrát na konci třetí třetiny hru bez brankáře, Finy jsme dokázali uzavřit na jejich polovině.  Tlačili jsme se do zakončení, ale gól se nám vsítit nepodařilo. Naopak Finové trefili prázdnou bránu a zvýšili stav na 2:0. Finové tak získali bronz.

Turnaj měl jiné pravidla, než má například MS. Na Světové hry mohl mít každý tým pouze 14 hráčů a hrací doba se hrála 3x 15 minut.

Zápasy českého týmu na Světových hrách 2017 (Florbal)

27.7.- Finsko: Česko 4:2

28.7.- Česko: Polsko 12:1

29.7.- Švédsko: Česko 5:2

30.7.- Finsko: Česko 2:0

Zlato slaví Švédsko, které porazilo Švýcarsko 7:5. Švédsko otočilo stav z 2:5 na 7:5.