Čeští volejbalisté

Čeští volejbalisté skvěle vykročili za postupem na ME.

Skvěle zahájila mužská volejbalová reprezentace kvalifikaci o mistrovství Evropy. Úvodní dva zápasy začali vítězně a vykročili tak nejlépe jak mohli za postupem na ME.

Nejdříve čeští volejbalisté porazili velmi nepříjemného soupeře z Estonska poměrně hladce 3:0 na sety za pouhých 80 minut. V tomto zápase se nejvíce dařilo Donovanu Džavoronokovi, který zaznamenal skvělých 14 bodů včetně tří es.

V druhém zápase porazil český výběr tým z Makedonie, který tak po prohře s Rumunskem prohrál i svůj druhý zápas. Češi dovolili Makedoncům uhrát pouze jediný set. V tomto zápase se opět dařilo mladému smečaři Džavoronokovi, který tentokrát zaznamenal skvělých 19 bodů.

Češi se tak o první místo nyní přetahují s týmem Rumunska. Vítězové skupin postupují přímo na ME, týmy z druhých míst sehrají baráž. Češi na posledním ME nechyběli, ovšem vypadli již v základní skupině a obsadili 13. pozici.

ČR - Estonsko 3:0 (20, 19, 14)
Sestava a body ČR: Finger 12, Džavoronok 14, Beer 9, Janouch 2, A. Bartoš 2, Holubec 6, libero Kryštof - Habr, Hadrava, Michálek 5. Trenér: Falasca.
ČR - Makedonie 3:1 (17, 18, -23, 25)
Sestava a body ČR: Finger 18, Džavoronok 19, Beer 2, Janouch 1, A. Bartoš 13, Holubec 10, libero Kryštof - Habr 1, Hadrava 3, Sobotka 5, Michálek 3, Zmrhal 1, Pfeffer. Trenér: Falasca.