Česká tenistka Karolína Plíšková

Dnes skončily na turnaji Mistryň hned 2 české naděje na úspěch.

Světová pětka Karolína Plíšková si při své premiérové účasti na Turnaji mistryň semifinále nezahraje. I tak má za sebou sezónu snů. V žebříčku je nejvýš za celou kariéru a dostala se až do finále US Open.

Včera Karolína nestačila se svou parťačkou Julii Goerges na turnajové jedničky Caroline Garcia a Kristina Mladenovic, s kterými prohrály dva nula na sety v poměru 6:4 a 6:2. Dnes sehrála utkání s obájkyní titulu Agnieszkou Radwaňskou, kterou by musela porazit, aby si zajistila postup do další fáze turnaje.

Se světovou trojkou nedokázala nikdy uhrát ani jeden set, ale i navzdory této negativní bilanci vstoupila Plíšková do zápasu velmi slibně.

Jako vždy se spoléhala na své vynikající podání (za sezónu jich dokázala nasázet víc než pět set) a soupeřka nedokázala odpovědět. Plíšková hrála velmi dobře a s tou správnou agresivitou a po breaku se dostala o vedení 3:2. Za stavu 4:2 měla Plíšková šanci vzít soupeřce podání a dostat se do vedení 5:2, jenže míč bohužel skončil za lajnou, což potvrdilo i jestřábí oko, která si Polka vyžádala. Poté se výrazně zlepšila hra Radwanské, téměř nechybovala a v zápětí vyrovnala na 4:4. Plíšková pak už jen dotahovala a první set skončil lépe pro Radwaňskou, která vyhrála 7:5.

Druhý set začala lépe Radwanska a po chvíli vedla už 2:0. Karolína se ovšem nehodlala vzdát a dokázala se dostat do vedení 3:2. Jenže pak jí zradilo podání a bylo znovu vyrovnáno. Zbytek hry měla Radwaňská víceméně pod svou taktovkou a dokráčela pro vítězství 6:3.

Radwaňská v semifinále narazí na světovou jedničku Němku Angelique Kerber,.

Duo H+H končí také již ve čtvrtfinále

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou odjížděly do Singapuru se statusem pátého nejlepší páru sezóny, což jim dávalo velmi reálnou šanci na postup do semifinále. Bohužel již ve čtvrtfinále vyfasovaly stříbrné medailistky z her v Londýně neoblíbené soupeřky.

Před zápasem měla "háčka" bilanci proti Ruskám Makarově a Vesnině 0:4 na zápasy, když všechny prohraly ve dvou setech. A dnes se bohužel scénář opakoval i na popáté. Holky neudržely krok a Rusky po zásluze postupují do semifinále.

V úvodní sadě přišly Češky hned dvakrát o servis a prohrály ji hladce 2:6. Zato druhý set již byl mnohem vyrovnanější. Hlaváčková s Hradeckou sice byly první, které ztratily servis, ovšem hned vzápětí si jej vzaly zpět. Zdálo se tak, že jejich první zápasový break by je mohl nakopnout. Bohužel zápas již otočit nedokázaly.

Holky chtěly zápas dostáhnout alespoň do shody v druhé sadě. Ale bohužel opět nevyšel servis. Za stavu 5:5 ztratily podání a Vesnina s Makarovou si již vítězství v zápase vzít nenechaly, když při svém podání za stavu 6:5 využily v pořadí druhý match ball.

Jedinou zástupkyní v semifinále Turnaje Mistryň bude tak Lucie Šafářová, která hraje čtyřhru po boku Bethanie Mattek-Sands a zítra nastoupí ke svému semifinálovému zápasu proti Francouzkám Garcia/Mladenovic, které jsou v Singapuru nasazeny jako číslo 1.