Jubielum - Vladimír Růžička 1000 zápasů

ELH: PŘEDKOLO PLAY-OFF – Jubileum aneb Mladá Boleslav ani Vítkovice nezužitkovali druhý mečbol! Kdo nakonec postoupí do čtvrtfinále?

Předkolo play-off začalo už 6. 3. Zúčastnily se celkem čtyři týmy, které skončily na 7. až 10. místě. První dvojici vytvořily Vítkovice s Plzní a druhou dvojici tvoří Chomutov společně s Mladou Boleslaví. Dnes byly na programu čtvrté zápasy těchto dvojic.

HC ŠKODA PLZEŇ 5:2 HC VÍTKOVICE RIDERA

Stav série: Vítkovice 2:2 Plzeň

Vítkovice nevyužily druhý mečbol, naopak Škodovka do zápasu vstoupila na jedničku, když už v páté minutě skóroval Preisinger. O šest minut později dokonce Kubalík navyšoval na 2:0. Za tohoto stavu skončila také první dvacetiminutovka. Ve druhé periodě Ondřej Kratěna zvyšoval na 3:0, ale poté se také trefil vítkovický hráč. Kucsera snížil na rozdíl dvou branek. Po 40 minutách tak Plzeň nad Riderou vedla 3:1. Ve třetí třetině se prosadil ještě Schleiss a po druhé v zápase Kratěna, který navyšoval již na 5:1. Vítkovice však ani v tomto zápasu nezklamalo a v závěru zápasu v oslabení vstřelili branku, o kterou se postaral Výtisk. O postupujícím se tak bude rozhodovat v Ostravar Aréně!

Diváci: 4 973

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, Martin Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev) – 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal)

BK MLADÁ BOLESLAV 1:2 PIRÁTI CHOMUTOV

Stav série: Chomutov 2:2 Mladá Boleslav

Mladá Boleslav na domácím ledě měla další příležitost potvrdit sérii a postoupit do čtvrtfinále ELH. Zároveň  tento zápas byl jubilejní pro kouče Chomutova. Vladimír Růžička st. se stal prvním trenérem, který v české nejvyšší hokejové soutěži odkoučoval z pozice hlavního trenéra 1000 zápasů. Do utkání vstoupili domácí na výbornou a již v páté minutě se trefil Orsava, který trefil první, ale také poslední přesnou trefu Bruslařů. Ve druhé periodě se o vyrovnávající branku postaral Valach. Piráti po vstřelené brance převzali iniciativu a svého soupeře dostávali pod tlak. Několik desetinek před koncem druhé třetiny se ve vlastním oslabení prosadil Michal Vondrka, který dojel zpomalený touš, který se zpomaloval díky větší vrstvy sněhu u střídaček. Chomutovský hráč si dojetý puk prohodil přes obránce a přesně zakončil. Třetí třetina gól nepřinesla ani, i když domácí zkusili hru bez gólmana. V této sérii se ani jednou nemohli radovat domácí fanoušci. Série se tak rozhodne v SD Aréně!

Diváci: 3 975

Branky a nahrávky: 5. Orsava (Žejdl, Klepiš) – 27. Valach (Kaše, Koblasa), 40. Vondrka (Sklenář, Rutta)