Jakub Lauko, Piráti Chomutov

ELH: PŘEDKOLO PO – Vítkovice a Mladá Boleslav mají první body!

52. kolo základní části ELH je již minulostí a nyní se budeme soustředit na další část a tím je předkolo play-off, které začalo dnes tj. 6. 3. 2017. Čtyři týmy (kluby, které skončily na 7. Až 10. místě). První dvojici vytvořily Vítkovice s Plzní a druhou dvojici tvoří Chomutov společně s Mladou Boleslaví.

PIRÁTI CHOMUTOV 1:7 BK MLADÁ BOLESLAV

Stav série: Chomutov 0:1 Mladá Boleslav

Mladá Boleslav přijela na chomutovský led s nelichotivou bilancí. Poslední výhru zaznamenali téměř před pěti lety. Bruslaři toto prokletí prolomili a to s pořádnou parádou! Tomáš Hyka, který se nakonec stal hrdinou zápasu, když nejdříve proměnil nařízené trestné střílení. Posléze využil přesilovou hru. Do konce úvodní třetiny se ještě trefil Klepiš a Vampola. Po dvaceti minutách tak hosté vedli 4:0. Ve druhé třetině se Pirátům podařilo vstřelit první, ale zároveň poslední branku zápasu. Vzápětí na to Hyka vstřelil další branku a završil tak hattrick. O několik málo minut později vstřelil gól Žejdl, který využil chybu chomutovského gólmana. Nakonec po čtyřiceti minutách Mladá Boleslav vedla neskutečných 7:1. Tento výsledek vydržel až do konce zápasu. Zítra se začíná od nuly a předpokládáme, že Růžička a spol. nebudou chtít opakovat dnešní zápas. V chomutovské brance se dvakrát měnil gólman, nejprve Král střídal Laca ve 12 minutě. Poté ve 33. minutě se znovu do branky vrátil Laco.

Diváci: 3 541

Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Skokan) – 1. Hyka (TS), 3. Hyka (Kurka), 12. Vampola (Urban, Látal), 16. Klepiš (Žejdl, Orsava), 26. Hyka (Musil), 32. Žejdl (Orsava, Štich), 33. Pospíšil (Kurka)

HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 HC ŠKODA PLZEŇ

Stav série: Vítkovice 1:0 Plzeň

Vítkovice na domácím ledě přivítaly Plzeň, se kterou rozehrála sérii předkola play-off. Tyto kluby vzájemné utkání naposledy sehráli ve 48. kole, ve kterém Plzeň Vítkovice porazila 6:2. Ale jak víme, ve vyřazovacích bojích historie nehraje žádnou roli a začíná se od nuly. Právě domácí vstoupili do utkání tou správnou bruslí. Jelikož se jim podařilo zásluhou Koloucha a Hrbase dostat do dvoubrankového vedení. Ve třicáté čtvrté minutě se však podařilo hostům snížit na rozdíl jediné branky a dlouho se Indiáni snažili vyrovnat, ale gólman byl proti. V závěru dostali příležitost si zahrát přesilovou hru, kterou ještě zdvojnásobili power play. Vítkovice však odolaly a Sloboda v oslabení namířil do prázdné branky, jeho střela byla přesná. Vítkovice tak vedou v sérii 1:0. Druhý zápas se odehraje již zítra znovu na Vítkovickém ledě.

Diváci: 5903

Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Vandas), 24. Hrbas (Balán, Sloboda), 59. Sloboda (Výtisk) – 34. Kratěna (Lev)