Ester Ledecká
Foto: facebook/ Ester Ledecká

Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus

Ester Ledecká

Ester Ledecká má za sebou týden snů. Po stříbru a zlatu z mistrovství světa v Sierra Nevadě dnes získala stříbro v paralelním slalomu, čímž si zajistila zisk velkého křišťálového glóbu.

Ester Ledecká dnes v posledním závodu sezóny v německém Winterbergu nejdříve zajela nejrychlejší čas v kvalifikaci a v následujících vyřazujících bojích získala stříbrnou medaili. Závod se jel za hustého děště a nepříjemného větru, ale ani to českou závodnici nezastavilo v postupu do finále, kde nestačila Rakušanku Sabine Schoeffmann.  Ester Ledecká stříbro za slalom - Winterberg Zdroj: facebook/ Ester Ledecká

Z prvního místa celkového hodnocení SP sesadila ruskou závodnici Alenu Zavarzina. Na tu před závěrečným finálem ztrácela 80 bodů. Obě závodnice se střetly ve čtvrtfinále, závod to byl velice vyrovaný až do poslední chvíle, ale těsně před cílem udělala Ruska osudovou chybu, která ji stála konečné vítězství. Ledecká si přitom nebyla jistá, zda tato porážka největší sokyně rozhodla o prvenství v celkovém hodnocení. „Nevěděla jsem, jak to vlastně může dopadnout. Kolik bodů by mi scházelo a jak by to dopadlo, kdybych další jízdu nevyhrála. Samozřejmě jsem měla v hlavě, že ona vede a že by bylo dobré ji porazit. Ono je vždycky lepší porazit toho soupeře," řekla českým novinářům.

Ve své cestě za stříbrem nejdřív v osmifinále vyřadila italskou soupeřku Nadyu Ochner. Na čtvrtfinále si musela chvíli počkat, protože rakouská závodnice Claudia Reigler měla ošklivý pád, při kterém se uhodila do hlavy a musela být následně ošetřena přímo na trati. V semifinále porazila mistryni světa v paralelním slalomu Danielu Ulbing o 23 setin sekundy. A i finále bylo velice vyrovnané - Ester zaostala za Sabine Schoeffmann o jednu desetinu.

Kromě výhry v celkovém hodnocení SP si polepšila na konečné druhé místo v hodnocení slalomu za Danielou Ulbing. Ester Ledecká s velkým křišťálovým glóbem Zdroj: facebook/ Ester Ledecká

 

120 0