Dresy tým Evropy - Světový pohár 2016

Evropané nebo hráči Tre Konor? Kdo se nakonec probojuje do finále SP?

Druhé semifinále Světového poháru mezi sebou sehrají tým Evropy a Švédsko. Evropa do vyřazovacích bojů postoupila ze skupiny „A“ z druhého místa, naopak hráči Tre Kronoru postoupili ze skupiny „B“ z prvního místa.

Přípravné utkání

Týmy, které hrají druhé semifinálové utkání na Světovém poháru, také mezi  sebou sehrály přípravné utkání. Do utkání oba celky vstoupili velmi opatrně. V čase 8:52 se prosadil Draisaitl, který tak otevřel brankový účet zápasu. Po polovině zápasu již Evropané vedli 3:0. Ve 37. minutě se také prosadili Švédi, ale nebylo jim to moc platné. Evropa vstřelila další góly. Půl minuty před koncem třetiny skóroval Kopitar, který tak upravil výsledek na konečných 2:6 z pohledu Švédů. Draisaitl si v tomto zápase připsal svůj první hattrick za Výběr Evropy.

Jak si tým Evropy vedl v základní skupině

Evropané do turnaje vstoupili velmi dobře. V prvním zápase porazili a vynulovali favorizovaný tým Spojených států. Postarali se o to Gáborík, Draisatl a Bellemare. Druhý zápas Evropané sehráli proti Českému výběru, byl to velmi vyrovnaný zápas, který došel až do prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Draisaitl. Třetí zápas tak veselý nebyl. Evropa vyzvala zatím neporazitelnou Kanadu, která Evropě vstřelila čtyři góly. Naopak za Evropany se prosadil jen Hossa.

Výběr Evropy Zdroj: facebook IIHF

Švédové první zápas sehráli proti Rusku. Hráči Tre Kronoru odhodlaně bojovali a měli po většinu zápasu navrch. V čase 59:27 sice Ovečkin snížil na rozdíl jediné branky, ale Švédové si své vedení nenechali vzít a první zápas na turnaji vyhráli. Severské derby ovládli taktéž hráčí třech korunek, kteří tak na turnaji vyhráli již druhý zápas v řadě v základní hrací době.  Třetí zápas seveřané bojovali s týmem do 23 let. Nechybělo moc a Švédi mohli vyhrát všechny tři zápasy. Nakonec vyrovnané utkání došlo do prodloužení, ve kterém uspěla Severní Amerika a vyhrála 4:3.

Švédští hokejisté Zdroj: Facebook - IIHF

Během turnaje se Švédové rozehráli a všechny pětky si docela sedly. Naopak Evropané už od začátku turnaje hrají s velkým srdcem a touhou po hokeji. Proto i očekáváme velký a ukrutný boj, a rozhodně bude k vidění mnoho zajímavých šancí. Největší oporou Švédského týmu je jejich gólman Henrik Lundqvist, naopak opora Výběru Evropy je německý útočník Leon Draisaitl a také zatím vynikající gólman Jaroslav Halák.

Neočekáváme, že týmy budou taktizovat. Spíše se budou snažit co nejrychleji převzít vedení právě na svoji stranu. Zatímco švédský národní tým je sestaven z hráčů jedné země, kteří jsou prakticky sehraní, tým Evropy tvoří hráčí 8 zemí, kteří v tomto složení prakticky nikdy nehrají. I z tohoto důvodu bychom měli my i samotní bookmakeři favorizovat tým ze Skandinávie. Nicméně my to vidíme přesně naopak. Jelikož tým Evropy nemá co ztratit, myslíme si, že dokáže Švédy zaskočit a bude to právě on, který pak sehraje napínované finále proti kanadskému výběru.

NÁŠ TIP – ŠVÉDSKO 3:4PP VÝBĚR EVROPY