Ryan Miller
Foto: detroitsportsnation.com

Fantastický zákrok brankáře Canucks Ryana Millera

Ryan Miller

Fantastický zákrok předvedl dnes v noci brankář Vancouveru Canucks Ryan Miller.

Brankář Vancouveru Ryan Miller za stavu  1-3 odjížděl na střídačku aby mohla pustit do hry šestého útočníka do pole. Canucks na útočné polovině ztratili puk a kapitán domácích Henrik Zetterberg měl pojišťovací gól na holi. Ze středního pásma vystřelil na opuštěnou branku. Mezitím Brandon Sutter otočil zpátky na střídačku, doufajíc, že jeho spoluhráč Miller ještě situaci zachrání a také se tak stalo. Kde se vzal tu se vzal vrátivší se gólman Miller předvedl fantastický zákrok. Za takový zákrok by se nemuseli stydět ani baseballisté, kteří už mají po sezoně. Možná, že se v nadcházejícím ročníku potkáme s brankářem Vancouveru Canucks nejen na ledě ale i na čtvercovém hřišti s metami.

Brankář Miller situaci popsal následovně. "Nesnáším, když puk zapluje do mojí prázdné branky, tak jsem se vrátil. Zetterberg mi dal šanci, nevystřelil hned, ještě trochu popojel, takže jsem dostal dva tři kroky k dobru," i přes tento skvělý kousek Canucks prohráli a mají tak nelichotivou bilanci. Deset porážek z posledních jedenácti zápasů, ve kterých vstřelili jen patnáct branek.

Wooooooooow! Stařičký hokejový chrám, Joe Louis arena, postavená v roce 1979 málem spadla nadšením. Diváci tleskali ve stoje neřešíce, že opěvují hostujícího gólmana. Na tribuně se tetelili blahem i Millerova maminka a tatínek, kteří zápas sledovali. 

 

Neuvěřitelný skok, který komentátoři kanadské televize Sportsnet v přímém přenosu okamžitě označili za zákrok sezony

 

Autor: Tomas Sadil
Témata: Zpráva Hokej NHL
84 0