Český tenisový tým pro Fed Cup 2017 proti Španělsku
Foto: www.facebook.com/czechfedcupteam

Fed Cup je zpět! Co nás čeká v sobotním programu?

Český tenisový tým pro Fed Cup 2017 proti Španělsku

Tenisoví fanoušci se konečně dočkali, Fed Cup je zpět! Už v sobotu rozehraje letošní sezónu této prestižní soutěže Barbora Strýcová proti Španělce Muguruza.

Třicetiletá Barbora Strýcová má s oběma Španělkami negativní bilanci (s Mugurazou 1:2, s Arruabarrena 0:1). Podle kouče Pály bude muset Strýcová hodně kouskovat hru Španělky, určitě se nesmí nechat strhnout hrou protivnice Největší okamžik fedcupové kariéry Strýcové přišel v loňském finále, kdy zařídila Češkám 2 klíčové body. Třiadvacetiletá Muguruza skončila letos na Australian Open ve čtvrtfinále. Bývalá druhá žena světového žebříčku bude plnit roli jedničky Španělska proti českému týmu. „Je úplně jedno, která z Češek bude jedničkou. Když to řeknu s nadsázkou, tak by jí mohla být každá z nich. Jejich síla je obrovská. Žádné těžší soupeřky jsme nemohly dostat,“ prohlásila pro isport.cz po losu 1. kola Muguruza. Španělka zatím vyhrála všech 6 zápasů Fed Cupu, do kterých nastoupila. Utkání začíná v 13:30.

Česká jednička Karolína Plíšková se s Larou Arruabarrenou utkala jen jednou. V Indian Wells 2015 vyhrála Češka 2:0. Plíšková je v současnosti světovou trojkou, což je její prozatímní maximum. Karolína začala sezónu výhrou na turnaji v Brisbane a byla jednou z favoritek během Australian Open. Ovšem skončila již ve čtvrtfinále s Mirjanou Lučič. Česká hráčka je jednoznačnou favoritkou zápasu. Lara Arruabarrena je pro většinu tenisového světa neznámou hráčkou. Na Australian Open vypadla už v prvním kole. Španělka je momentálně 70. hráčkou světa. Zápas by měl začít okolo 15:00.

Jaké šance dáváte Báře proti Garbine?

Autor: Jirka Vokřál
Témata: Zpráva Fed Cup Tenis
113 1