Buly v zápase - České Budějovice vs Kadaň

Fotogalerie: České Budějovice doma porazily Kadaň a dále drží domácí neporazitelnost

Ve středu 26. 10. 2016 v rámci 18. kola WSM České Budějovice odehrály utkání proti Kadani. Zápas byl věnován všem dívkám, slečnám a ženám, které při vstupu do arény dostaly krásnou růži.

Růže pro ženy Zdroj: Foto: Vojtěch Moravec

Motor do zápasu skočil ve svižném tempu a již ve druhé minutě Rok Pajič vstřelil úvodní branku domácích. Pavlin nejprve od modré čáry vystřelil na branku a jeho slovinský kolega těsně před gólmanem hostů tečoval puk, který přesně zapadl do branky. Netrvalo dlouho a Motor navýšil na 2:0. Opět se o to postaral Pajič, který při přesilové hře skóroval z mezikruží, kam dostal přesnou nahrávku od spoluhráče. Ke konci úvodní třetiny se dostal Chlouba do protiútoku, ale Gába jeho pokus zneškodnil.  Motor tak po první třetině vedl 2:0.

Druhá třetina začala lehkovážně a následně se do šancí dostávala Kadaň. Všechny pokusy pokryl Gába. V polovině druhé periody se začalo hrát více důrazně, z čehož plynuly fauly, ale ani jeden tým je nedokázal gólově potrestat. Domácí ke konci třetiny měli dokonce čtyřminutovou přesilovou hru, ale také ji neproměnili. Ve čtyřicáté minutě se domácí potřetí prosadili. Zasloužil se o to Luboš Rob, který šťastně zakončil. Jeho střela z otočky sice mířila mimo tři tyče, ale hráč Kadaně si do vlastní branky něšťastně srazil kotouč hokejkou. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli 3:0.

Závěrečná třetina pokračovala ve vysokém tempu a patřila mezi brankově nejbohatší. Nejprve snížil Nicolas Hlava na 3:1. Byla to jediná branka hostů v tomto zápase. Dále se už trefovali jen hráči domácích. Gól na 4:1 vstřelil Rob, pro kterého to byla druhá trefa v zápase. Pavlin tři minuty před koncem zápasu vstřelil pátou branku domácích, kterou si domácí fanoušci moc přáli a zakončil tak další podařené domácí utkání Budějovic.

Fanoušci byli opět úžasní, a je vidět, že hokej na jihu Čech opravdu táhne. Celkem tento duel vidělo 5598 diváků.

Branky a nahrávky: 2. Pajič (Pavlin, Vráblík), 7. Pajič (Vráblík, Chovan), 40. Rob (Pavlin, Vráblík), 47. Rob (Nouza, Fillman), 58. Pavlin – 45. Hlava (Chlouba, Černý)

ČEZ Motor České Budějovice 5:1 SK Trhači Kadaň