Marián Hossa

Frolík se prosadil již potřetí za sebou. Skórovali i další Češi.

Hned dvanáct zápasů nabídla zámořská nejvyšší soutěž v noci na středu. V nichž bodovali čtyři čeští hráči. Ve svých zápasech se trefili Tomáš Hertl, Michael Frolík a Ondřej Palát. Dvě gólové přihrávky si připsal Jakub Voráček.

New Jersey Devils -Anaheim Ducks 2-1

V prvním domácím zápase Devils se dostal do vedení Anaheim a až do půlky zápasu držel vedení. Pak se, ale prosadila letní posila Taylor Hall. Během 4minut  obstaral oba góly svého týmu. Chris Wanger měl šanci na srovnání zápasu když dostal k dispozici trestné střílení. Branku, ale vůbec netrefil. Ve 3 třetině jsme další branku neviděli a New Jersey tak slaví výhru 2-1.

Branky a nahrávky: 33. Hall (Cammalleri, Zajac), 37. Hall (Severson, Palmieri) – 10. Vatanen (Perry, Getzlaf)

Střely na branku: 28:24

Počet diváků: 16.514

New York Islanders – San Jose Sharks 2-3

Islanders přivítali finalistu Stanley Cupu z loňského roku. Začalo se zostra Už v 6minutě se prosadil Karlsson. V polovině zápasu se trefili Beauvillier a Lee a dostali domácí do vedení. Ještě před koncem třetiny stihl srovnat Tomáš Hertl. Vyrovnaný zápas směřoval do nastaveného času. Jenže dvě minuty před koncem se trefil kapitán hostů Joe Pavelski a strhl vedení a nakonec i zápas na stranu Sharks.

Branky a nahrávky: 30. Beauvillier (Jo. Bailey, Tavares), 32. Lee (Chimera, B. Nelson) – 6. M. Karlsson (Wingels, Haley), 39. Hertl (J. Thornton, Burns), 58. Pavelski (J. Thornton, Burns)

Střely na branku: 23:27

Počet diváků: 10.772

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, čas na ledě 17:43

Washington  Capitals - Colorado Avalanche 3-0

Alex Ovečkin prolomil své letošní gólové mlčení a rovnou se postaral o vítěznou trefu v souboji s Coloradem. Mužem číslo jedna byl však v souboji Avs a Caps brankář Capitals Grubauer, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu a připsal si 18zásahů a první čisté konto v NHL. Další dvě branky domácích zaznamenal americký mladík T. J. Oshie.

Branky a nahrávky: 16. Ovečkin (Orlov, Johansson), 32. Oshie (Bäckström, Johansson), 54. Oshie (Ovečkin, Kuzněcov)

Střely na branku: 40:18

Počet diváků: 18.506

Montreal Canadians - Pittsburgh Penguins 4-0

Al Montoya zastoupil v zápase s Pens Careyho Price znamenitě. Americký brankář nepovolil obhájci Stanley Cupu jediný gól a dotáhl Canadiens k výhře. Připsal si 36 zásahů. Už v 1.minutě nastartoval Habs Max Pacioretty, Ve druhé části skóroval David Desharnais.Třetí branku přidala letní posila z KHL Alexandr Radulov, který zaznamenal svou první branku v ročníku. Výhru pečetil 6 minut před koncem David Desharnais.

Branky a nahrávky: 1. Pacioretty (Petry), 33. Desharnais (Pacioretty), 45. Radulov (Galchenyuk, Montoya), 54. Desharnais (Petry, Markov)

Střely na branku: 32:36

Počet diváků: 21.288

Ottawa Senators - Arizona Coyotes 7-4

Skóre otevřel Rieder, na jeho trefu odpověděla Ottawa třemi góly. Utkání začala kontrolovat a hosty k ničemu nepustila. Za stavu 6-4 odvolala Arizona brankáře a Erik Karlsson v poslední minutě základní hrací doby pojistil výhru Ottawy trefou do prázdné branky a radoval se ze 102. gólu v dresu Sens. Překonal tak rekord Wadea Reddena. Žádný jiný obránce nedal v Ottawě více branek než právě Karlsson. Švédský bek navíc na svůj rekord potřeboval o 355 zápasů méně než Redden.

Branky a nahrávky: 14. B. Ryan (Hoffman, E. Karlsson), 16. Pyatt, 34. Z. Smith (Pyatt, Ceci), 48. Kelly, 49. Stone (Turris, Hoffman), 59. Turris (Hoffman, Stone), 60. E. Karlsson (Z. Smith) – 13. Rieder (Strome, Murphy), 42. Ekman-Larsson (Doan, Goligoski), 51. Martinook (Goligoski), 59. Martinook (Murphy, Richardson)

Střely na branku: 42:35

Počet diváků: 11.061

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 4-3sn

Florida se dostala do vedení, které neudržela. Hosté vedli 1-0 a pak i 3-2 ale pouhých 5,5 vteřiny svítilo na kostce nad ledem, když se trefil kapitán domácích Steven Stamkos a poslal zápas do prodloužení, ve kterém jsme branku neviděli. Na řadu museli přijít až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl v šesté sérii Brayden Point a zařídil bod navíc.

Branky a nahrávky: 27. Killorn (Kučerov), 37. Palát (Stamkos, Drouin), 60. Stamkos (Hedman, Filppula), rozh. náj. Point – 23. Sceviour (MacKenzie), 46. Trocheck (J. Jokinen, R. Smith), 56. Matheson (McKegg, Demers)

Střely na branku: 28:31

Počet diváků: 19.092

Ondřej Palát (TBL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:53

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 6-3

Mizerný vstup do sezony Los Angeles pokračuje. Tentokrát Králové nestačili na Minnesotu. Přesto, že se dostali do vedení. Pět branek v řadě v sítí Zatkoffa znamenalo klidný průběh pro domácí. V dresu Minnesoty se gólově prosadilo šest různých hráčů. Tři branky obstarali finští útočníci. Mezi nimi byl také Teemu Pulkkinen, který si po přesunu z Detroitu připsal první trefu v dresu Wild.

Branky a nahrávky: 2. Haula (Niederreiter, Pominville), 20. Pominville (Haula), 33. Coyle (Parise, Suter), 37. M. Koivu (Granlund, Stewart), 38. Pulkkinen (Brodin, Dalpe), 58. Spurgeon – 1. Pearson (J. Carter), 47. Kopitar (Gilbert, Toffoli), 55. Pearson (J. Carter, Setoguchi)

Střely na branku: 26:30

Počet diváků: 18.644

Nashville Predators - Dallas Stars 1-2

Dva skvělé výkony v brankovišti způsobily, že v duelu Dallasu a Nashvillu padly pouze tři branky. Dvakrát kotouč spadl za záda Pekky Rinneho. Vítězství si tedy odnesli hráči Stars a vystřelil jim ho Jason Spezza, který se trefil poprvé v sezoně.

Branky a nahrávky: 25. Fisher (Forsberg, Johansen) – 23. Cracknell (McKenzie, Oduya), 50. Spezza (Roussel)

Střely na branku: 28:37

Počet diváků: 17.113

Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers 7-4

Hodně divoký zápas viděli diváci v ochozech domácího stánku Chicaga Blackhawks. Za stavu 3-0 přišla chvilka slávy pro Mariána Hossu. Slovenský útočník díky trefě pokořil metu 500 branek v NHL a stal se teprve 44. hráčem v bohaté historii nejlepší ligy světa, kterému se podobný kousek povedl. V NHL momentálně krouží ještě další tři hráči, kteří milník překročili – Alex Ovečkin, Jarome Iginla a samozřejmě Jaromír Jágr.V utkání vyčnívají výkony Arťoma Anisimova, Artěmije Panarina nebo Patricka Kanea.

Branky a nahrávky: 1. P. Kane (Anisimov, Seabrook), 18. Rasmussen, 19. Panarin (Seabrook, Keith), 26. Hossa (Anisimov, Campbell), 51. Anisimov (P. Kane, Panarin), 57. Panarin (P. Kane), 60. Anisimov (P. Kane, Seabrook) – 39. Read (Giroux, Voráček), 41. Read (Giroux, Gostisbehere), 42. Couturier (N. Schultz, Konecny), 44. Simmonds (Voráček, Giroux)

Střely na branku: 28:27

Počet diváků: 21.263

Jakub Voráček (PHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:22

Calgary Flames – Buffalo Sabres 4-3pr

Po překvapivě jasném vítězství nad Edmontonem narazilo v Calgary, ovšem takový výraz je příliš silným. Hosté třikrát vedli, domácí vždy dokázali srovnat. Sabres a Flames se po šedesáti minutách rozešli smírně a rozhodlo se až prodloužení, ve kterém se trefil Sean Monahan. Mladý kanadský útočník rozhodl už šesté prodloužení ve své kariéře a vyrovnal týmový rekord, který dosud držel Jarome Iginla.

Střely na branku: 34:21

Počet diváků: 19.289

Michael Frolík (CGY) 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:10

Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 3-2

Po malátném výkonu v souboji s Buffalem a poprasku s posunutím volného dne na sebe Edmonton upozornil v lepším světle. Oilers se podařilo nenavázat na mizerný výkon a na domácím ledě si poradili s Carolinou. Rychle se dostali do vedení 3-0 a zápas dotáhli do vítězného konce. Svou první branku v NHL zaznamenal Anton Slepyšev, jenž se do sestavy vešel na úkor Jesseho Puljujärviho.

Branky a nahrávky: 2. Slepyšev, 10. Eberle (Fayne), 23. Pitlick (Lander) – 44. Stempniak (V. Rask, Faulk), 45. Stempniak (Skinner, V. Rask)

Střely na branku: 28:33

Počet diváků: 18.347

Vancouver Canucks - St. Louis Blues 2-1pr

Dvanáctizápasový maraton ukončil souboj dvou do té doby neporažených celků. Status si udržel Vancouver, jenž, vcelku překvapivě, na svém kontě drží tři výhry ze tří zápasů, žádný z nich neskončil v základní hrací době. Canucks zabrali, v duelu s Blues, až v samotném závěru když 3minuty před koncem srovnal mladíček Bo Horvat. V prodloužení se radovali bratři Sedinové.

Střely na branku: 26:24

Počet diváků: 17.568