Nikita Kučerov

Galapředstavení Kučerova, Frolík skóroval a je nejlepším střelcem Calgary

Po dni volna zámořská NHL pokračovala dvanácti zápasy. Největší překvapení se zrodilo na ledě Minnesoty, která prohrála s Buffalem. Nejvíce branek diváci viděli v Barclays Center v New Yorku, kam zavítala Tampa a domácí rozstřílela 6-1. Největší podíl na tom měl ruský útočník Nikita Kučerov, který si na své konto připsal dvě branky a na další dvě přihrál. Největší pozornost hokejového světa se upínala k Torontu. Na ledě domácích Maple Leafs se totiž představil edmontonský Connor McDavid a proti němu Auston Matthews. Na souboj jedniček posledních dvou draftů se těšili zkrátka všichni.

New York Rangers - St. Louis Blues 5-0

Až překvapivě jasný průběh mělo utkání Rangers s Blues. Jim Vesey nastřádal tři body (1+2) a Henrik Lundqvist vychytal čisté konto. Hlavní hrdinové vítězství newyorských Rangers nad St. Louis se hledali poměrně jednoduše. Pro Lundqvista navíc šlo o šedesátou nulu v kariéře. Rangers tak vyhráli sedmý z deseti úvodních zápasů sezony.

Branky a nahrávky: 10. Girardi (Kreider, McDonagh), 12. Vesey (Stepan, Skjei), 27. Rick Nash (Vesey), 33. Zuccarello (Kreider, Zibanejad), 39. K. Hayes (J. T. Miller, Vesey)

Střely na branku: 29-35

Počet diváků:  18.006

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3-2 pp

Blue Jackets se dostali do vedeni, Dallas však dvěma góly vývoj utkání otočil. Samu Gagnerovi se podařilo srovnat až šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny a poslal utkání do prodloužení. V něm však vzali iniciativu do svých rukou právě hráči Columbusu a obránce Seth Jones ihned v úvodní minutě rozhodl o výhře domácích. Dallas z úvodních devíti zápasů vyhrál pouze tři duely.

Branky a nahrávky: 24. N. Foligno (Werenski, Saad), 60. Gagner (Atkinson, Werenski), 61. S. Jones (Saad, Wennberg) – 31. Spezza (Oduya, Johns), 42. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

Střely na branku: 28-38

Počet diváků:  10.141

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1-6

Jednoznačné vítězství vybojovali hráči Tampy Bay na ledě Ostrovanů z New Yorku. Bolts položiili pevný základ vítězství již v první třetině, kdy soupeřovo konto zatížili třemi zásahy a stejný počet zaznamenali ještě ve druhé dvacetiminutovce. Islanders se zmohli pouze na jednu odpověď. Dennis Seidenberg pouze kosmeticky upravil výsledek. Nikita Kučerov pak byl hned u čtyř zásahů svého týmu (2+2).

Branky a nahrávky: 40. Seidenberg (de Haan, Tavares) – 4. Kučerov (Stamkos), 13. Kučerov (Hedman), 14. Stamkos (Koekkoek, Kučerov), 27. Boyle (Callahan, Filppula), 30. J.T. Brown, 32. Filppula (Kučerov, Koekkoek)

Střely na branku: 27-36

Počet diváků:  10.822

Florida Panthers - Boston Bruins 1-2

Už ve čtvrté minutě otevřel Boston skóre, z nájezdu se o to postaral Marchand. Ve druhé třetině pak jeho střelecký úspěch napodobil Dominic Moore, který se pro změnu prosadil ve vlastním oslabení. Panterům se podařilo duel zdramatizovat v závěru třetí třetiny, kdy na rozdíl jedné branky snížil Malgin, ovšem víc se Floridě nepodařilo.

Branky a nahrávky: 56. Malgin (Yandle, Pysyk) – 4. Marchand (TS), 27. D. Moore

Střely na branku: 34-26

Počet diváků:  13.808

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 3-2 pp

Souboj Toronta s Edmontonem sliboval duel Matthewse s McDavidem, hlavní postavou však byl Nazem Kadri. Sám dvakrát skóroval, přičemž druhý zásah přidal v prodloužení, kdy celý zápas rozhodl. Brankář Andersen pochytal čtyřiačtyřicet střel a předvedl zatím nejlepší představení v dresu Maple Leafs.

Branky a nahrávky: 2. Kadri (Co. Brown, R. Polák), 24. Ben Smith (Sošnikov, M. Martin), 61. Kadri (Rielly) – 20. Lander (Pitlick, Letestu), 49. Nurse (Nugent-Hopkins)

Střely na branku: 31-46

Počet diváků:  19.687

Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 2-1 pp

Craig Anderson byl znovu hrdinou Ottawy. Brankář Senátorů vychytal vítězství i ve druhém zápase poté, co se na veřejnost dostala zpráva o jeho ženě, které lékaři odhalili rakovinu. Ottawa musela na cestě za výhru reagovat na branku mladého obránce Slavina hned z první minuty a obrat dokonal kanadský tým až v prodloužení.O výhře rozhodl Kyle Turris.

Branky a nahrávky: 14. Phaneuf (Ceci, Pyatt), 64. Turris (E. Karlsson) – 1. Slavin

Střely na branku: 32-33

Počet diváků:  13.049

Minnesota Wild - Buffalo Sabres 1-2

Další těsný výsledek, tento se ale v prodloužení nezrodil. Buffalo se na ledě Minnesoty dostalo bleskově do vedení, ve čtvrté minutě se trefil Ryan O´Rielly. Devan Dubnyk inkasoval po 3 vychytaných nulách. Vyrovnat se podařilo Granlundovi, přičemž ve třetí třetině se druhým rozhodujícím gólem v letošní sezoně poštěstilo Johanu Larssonovi a Sabres se mohli radovat z překvapivé výhry.

Branky a nahrávky: 38. Mikael Granlund (E. Staal, Pominville) – 4. R. O'Reilly (Ristolainen), 54. Jo. Larsson (B. Gionta)

Střely na branku: 28-24

Počet diváků:  18.864

Winnipeg Jets - Washington Capitals 2-3

Winnipeg sahal po obratu v posledních minutách. Jets vstoupili do třetí třetiny s dvoubrankovou ztrátou a dlouho se jim nic nedařilo. Až s blížící se poslední pětiminutovkou se prosadil Scheifele a pozdějí ještě Lowry a Jets doufali, že dostanou zápas do prodloužení. To se ale nestalo. V závěrečné minutě se otěží znovu chopili Capitals a Beagle třicet vteřin před sirénou poslal hosty znovu do vedení, tentokrát už definitivního.

Branky a nahrávky: 54. Scheifele (Wheeler, Chiarot), 58. Lowry (Armia, Connor) – 20. Alzner (Johansson, Kuzněcov), 29. Johansson (Kuzněcov), 60. Beagle (Carlson)

Střely na branku: 45-27

Počet diváků:  15.294

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 5-1

Už v osmém zápase v řadě bodoval ruský útočník ve službách Chicaga Blackhawks Arťom Anisimov a se sedmi góly a celkem třinácti kanadskými body je nejproduktivnějším hráčem soutěže. Chicagu se v duelu s Calgary vydařila zejména závěrečná třetina, ve které se Blackhawks prosadili hned čtyřikrát a rozhodli o výhře nad Calgary.

Branky a nahrávky: 19. P. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov (P. Kane, Panarin), 53. Motte (Schmaltz, Seabrook), 57. Panarin (P. Kane), 59. Hjalmarsson (Pánik, Anisimov) – 28. Frolík (Backlund)

Střely na branku: 22-34

Počet diváků:  21.166

Michael Frolík (CGY) 1+0, 5 střel, čas na ledě 13:20

Colorado Avalanche - Nashville Predators 1-5

Predátoři vstupovali do zápasu se šesti porážkami z posledních sedmi zápasů a už by se rádi odrazili k výkonům, na které si v Nashvillu v minulých letech zvykli. Minimálně v tomto duelu se jim to povedlo. Predators přejeli svého soupeře pěti přesnými zásahy a ukončili tím zároveň i třízápasovou sérii porážek.

Branky a nahrávky: 6. Iginla (Duchene, Landeskog) – 1. C. Smith (Ribeiro), 18. Irwin (Neal, Forsberg), 32. Johansen (Fisher, Forsberg), 53. Josi (Johansen), 54. C. Smith

Střely na branku: 29-36

Počet diváků:  12.142

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 3-2

Takřka bezchybná druhá třetina zajistila Arizoně vítězství v souboji se San Jose. Coyotes sice po prvních dvaceti minutách prohrávali o gól, avšak ve zmíněné druhé periodě se prosadili hned třikrát a ani jednou neinkasovali, což stačilo na zisk dvou bodů. Děkovat mohli v Arizoně zejména brankáři Domingueovi, který pochytal takřka čtyřicítku střel.

Branky a nahrávky: 24. Richardson (Rieder, Schenn), 25. Crouse (Connauton, White), 32. J. McGinn (Ekman-Larsson, Goligoski) – 15. Marleau (M. Karlsson, Hertl), 60. Bødker (Donskoi, Hertl)

Střely na branku: 30-41

Počet diváků:  11.046

Tomáš Hertl (SJS) 0+2, 3 střely, čas na ledě 18:26

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 0-4

Mizérie Los Angeles v úvodu sezony snad nenajde konce. Po sérii porážek ze samého úvodu se Králové zvedli několika výhrami za sebou, ale nyní znovu padají do propasti. Tým z Kalifornie prohrál už potřetí za sebou a ani v jednom z těchto zápasů se mu nepodařilo překonat soupeřova brankáře. Tentokrát LA vynuloval Anaheim. Kalifornský rival přehrál Kings v poměru 4:0 a nejvýznamnější krok za vítězstvím udělal ve druhé třetině. Rickard Rakell v letošním debutu nasbíral tři body (1+2).

Branky a nahrávky: 20. Rakell (Kesler), 23. Vermette (Rakell, Perry), 24. Getzlaf (Kesler, Perry), 31. Cramarossa (Rakell, Vermette)

Střely na branku: 30-21

Počet diváků:  18.230

Autor: Tomas Sadil