Barbora Strýcová a Karolína Plíšková - Fed Cup 2016 - Finále

Indiana Wells: 3 české tenistky prošly do třetího kola. Veselý utnul sérii proher.

Další skvělý den na turnaji v Indiana Wells v podání tenistů z Česka. Tak se dá charakterizovat 5 uplynulých zápasů, do kterých Češi v noci na dnešek nastoupili. Do třetího kola se v dámské dvouhře probojovala obě sestry Plíškovy a také Barbora Strýcová. Smolnou sérii proher konečně utnul Jiří Veselý. A úspěšný vstup do soutěže má i letos nově vzniklý pár Hradecká-Siniaková.

Barbora Strýcová a Karolína Plíšková - Fed Cup 2016 - Finále Zdroj: Facebook - Czech Fed Cup Team

Jako první z našich šla na kurt Barbora Strýcová, které pavouk přidělil její neoblíbenou soupeřku, Saru Errani z Itálie. Z pěti vzájemných zápasů vyhrála Bára pouze jediný. Dnes však po velké bitvě přidala druhý triumf.

Italce se poslední dobou moc nedaří, což zapříčinilo její pád žebříčkem až do druhé stovky pořadí. I tak měla aktuálně 19.hráčka žebříčku s Errani co dělat. První set si ještě Strýcová pohlídala. Italce vzala dvakrát servis a sadu dotáhla do vítězného konce poměrem 6:4, když set završila čistou hrou při vlastním podání. V druhé sadě však přišla krize. Strýcová si prohrála 4 servisym fanoušek mohl být svědkem dokonce 7 breaků. Strýcová však tuto sadu završila přesně opačným způsobem, než tu první. Své podání čistou hrou ztratila a Errani srovnala ma 1:1, když zvítězila poměrem 7:5. Třetí set už však byl opět v režii nasazené sedmnáctky. Strýcová si neudržela "pouze" jeden servis, kdežto Italka Errani darovala české hráčce hned tři. Strýcová dotáhla třetí sadu při svém podání do vítězného konce 6:2 a postoupila mezi 32 nejlepších hráček. Saru Errani tak porazila teprve podruhé v kariéře. Na kurtu se přitom zdržela více než 2,5 hodiny. O postup do osmifinále sehraje bitvu proti Anastasii Pavlyuchenkové, jenž se nachází v žebříčku jen o pár míst za Strýcovou.

Kristýna Plíšková dnes předvedla až nečekaně suverénně vedený zápas proti Rusce Darii Kasatkina. V první sadě si 35. hráčka žebříčku neudržela ani jeden servis a od Plíškové dostala kanára za pouhých 18 minut. Druhá sada již byla mírně vyrovnanější, ovšem na kurtu stále dominovala česká hráčka. Sice čelila několika break ballům, ale všechny odvrátila. Ruské hráčce vzala servis dvakrát a zápas dotáhla do vítězného konce za pouhých 65 minut poměrem 6:0 a 6:3. V třetím kole však čeká Kristýnu nasazená pětka, Dominika Cibulková ze Slovenska, jenž vyřadila Lotyšku Jelenu Ostapenko.

Jako poslední z Češek šla na kurt aktuální česká jednička Karolína Plíšková. A ta měla mírné problémy s olympijskou vítězkou z Ria, Monicou Puig z Portorika. V úvodní sadě si totiž Karolína prohrála všechny 4 servisy a Portoričance podlehla za půl hodiny poměrem 1:6. V druhé sadě se však vzchopila. Ztratila pouze jediný servis a Monice Puig vzala dva a sadu tak ovládla poměrem 6:4. Důležitým a mírně znepokojujícím faktem zůstává, že na úvod zápasu si prohrála Plíšková 5 podáná v řadě.

V podobném duchu se vedla i rozhodující sada, kterou též ovládla Plíšková 6:4 a postoupila do třetího kola, kde narazí na nasazenou devětadvacítku, Irinu Begu z Rumunska.

Sérii proher konečně utnula česká mužská dvojka Jiří Veselý. Ovšem Argentinec Renzo Olivo nebyl pro Veselého jednoduchým soupeřem. Mírně divokou úvodní sadu zvládl nakonec Veselý dotáhnout do vítězného konce 6:4, když ji zakončil breakem při soupeřově podání. V druhém setu se však Argentinec zlepšil. Neprohrál si ani jeden servis a Veselému jej vzal dvakrát. Pouze 33 minut dlouhým setem poměrem 6:2 srovnal na 1:1. A stejně jako u Strýcové a Karolíny Plíškové musel rozhodnout třetí set. V tom však opět dominovala česká tenisová dvojka. Olivo si nepodržel ani jeden servis a set lehce prohrál poměrem 1:6.

Veselý se tak mohl touto výhrou konečně nabudit do letošní sezóny. Nicméně hned v druhém kole potká velmi těžkého soupeře. Bude čelit totiž vysokému a razantně hrajícímu Lucemburčanovi, Gillu Müllerovi.

Úspěšný vstup mají za sebou také Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou, které ovládly zápas prvního kola 2:1 na sety proti nevyzpytatelnému páru Dabrowski/Watson. V druhém kole je však čeká další těžký pár: Baszczinsky/Lucic.