Kateřina Smutná

Kateřina Smutná druhá v dálkovém běhu, českým běžkařům se ve Světovém poháru nedařilo

Světový pohár v Lillehameru

Na severu se koná první letošní minitour Světového poháru. Po pátečním sprintu se dnes z vítězství opět radoval Švéd Halfvarsson, tentokrát na volné desítce. Kromě minitour vede i Světový pohár. Bez Martina Jakše, kterého trápily zdravotní problémy a měl by startovat až za týden v Davosu, se Čechům nedařilo. Stejně jako v pátek nezískali ani bod. Nejlepší z nich byl Aleš Razým na 47. místě s odstupem necelé minuty a půl na vítěze a více než dvaceti sekund na bodovanou třicítku.

Ženský závod ovládla Američanka Diggins před vítězkou pátečního sprintu Norkou Weng. Třetí dojela Marit Bjoergen, která se letos vrátila do Světového poháru po loňském narození syna. Českým ženám se podobně jako mužům nedařilo. Nejlepší z českých reprezentantek byla 43. Petra Nováková.

Výsledky:
1. Halfvarsson (Švéd.), 2. Hellner (Švéd.) -0,8, 3. Usťugov (Rus.) -6,7, … 47. Razým -1:25,5, 62. Knop -1:42,3, 63. M. Novák -1:44,9, 67. Gräf (všichni ČR) -1:50,3.

1. Diggins (USA), 2. Weng (Nor.) +4,8, 3. Bjoergen (Nor.) +15,8, … 43. Nováková +1:05,5, 64. Grohová +1:38,1, 65. Beroušková +1:38,2

Smutná 2. v dálkovém běhu

Více se dařilo českým běžkyním v sérii dálkových běhů. Kateřina Smutná skončila druhá v La Sgambedě na trati 30 km. Ve finiši prohrála se Švédkou Johansson-Norgren o 1,3 vteřiny. Další česká reprezentantka Adéla Boudíková skončila devátá, Sandra Schützová dojela dvanáctá. V mužské kategorii se z vítězství radoval Nor Gjerdalen.