Český sjezdař Kryštof Krýzl
Foto: Facebook - Kryštof Krýzl

Kombinačním vítězem překvapivě Aerni. Kmochová s Ledeckou se probojovaly do hlavní soutěže obřího slalomu

Český sjezdař Kryštof Krýzl

Kombinaci bývala na vrcholných akcích velmi silnou stránkou českých alpských lyžařů. Vždyť Ondřej Bank velmi často útočil na medaile. A daleko za ním nebýval ani Kryštof Krýzl. Jeho maximem je jedenáctá pozice z před ośmi let z Val d'Isere. Ovšem letos mu boj o elitní patnáctku zdaleko nevyšel. Vítězem se velmi překvapivě stal domácí Luca Aerni.

Český sjezdař Kryštof Krýzl Zdroj: Facebook - Kryštof Krýzl

Specialista na točivé disciplíny Aerni sjel na domácí sjezdovce již velmi dobře sjezdařskou část a dalo se čekat, že bude útočit. A to se také potvrdilo. Porazil o pouhou jednu setinu obhádce titulu Marcela Hirschera, jenž se dostal na medaili až z 28. místa po sjezdu. Medailovou sbírku doplnil další švýcar a opět překvapivě - Mauro Caviezel. Bez medaile tak zůstali sedmý Carlo Janka, desátý Alexis Pinturault nebo 12. Romen Baumann.

Českým reprezentantům se alpská kombinace velmi nevydařila. Ani jeden se totiž po sjezdové části nenacházel v elitní třicítce a všichni tak museli útočit na lepší umístění až po odjetí nejlepší třicítky. A to byl obrovský handicap, jelikož se vydali již na rozbitou trať a velký posun výsledkovou listinou se tak příliš očekávat nedal. Nejlepší z našich byl po sjezdu Kryštof Krýzl na 38. pozici a také to dosáhl nejvýše po slalomu. Ovšem na lepší jak 29. příčku to nestačilo. O tři pozice za ním skončil Ondřej Berndt. Do elitní čtyřicítky se vešli ještě 38. Jan Zabystřan a 39. Filip Forejtek.

Kmochová s Ledeckou pojedou hlavní soutěž obřího slalomu

Ženy měly dnes na programu kvalifikaci pro obří slalomu. A jelikož Ester Ledecká ani Tereza Kmochová nemají vyjetý dostatečný počet FIS bodů pro účast v hlavním závodě, musely absolvovat kvalifikaci. V té se musely umístit do 25. příčky, aby mohly jet hlavní závod. A to se jim povedlo. Ledecká byla po úvodním kole osmá a to také zůstalo i po finálové štaci. Kmochová se v druhém kole propadla z 20. pozici na dvaadvacátou, ovšem na postup to stačilo.

166 13