Kateřina Kudějová

Kudějová a debl kanoe smolně bez medaile

Neuvěřitelnou smůlu si dnes na olympijském kanálu v Riu vybrali čeští vodní slalomáři. Jak debl kanoe Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, tak i kajakářka Kateřina Kudějová skončili bez medaile.

Prvně bylo na programu finále C2. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem vyrazili na trať jako předposlední. Na trati si vedli výborně a jeli bez jediného doteku branky. Na druhém mezičase měli náskok na dosud vedoucí Slovenskou dvojici Ladislava a Petera Škantárovy 1,77 sekundy. Pak se stalo ale něco neočekávaného. V poslední protivodné brance se česká debl kanoe převrátila a ještě měla dotyk na brance. V rychlosti se stihli obrátit zpět, ale ztratili moc vteřin. Dojeli s téměř 7 sekundovou ztrátou na olympijské vítěze ze Slovenska a obsadili konečnou osmou pozici.

A smůla potkala také kajakářku Kateřinu Kudějovou. Na prvním mezičase byla Kača s náskokem na nejlepší více než 7 desetin sekundy. Poté sice zaznamenala těšný smolný šťouch, nicméně na trati stále předváděla čas, který by stačil na průběžnou medailovou pozici. Těsně před cílem ji jeden vodní válec zanesl mimo branku a Kudějová se musela do branky bracet, čímž ztratila velkou porci vteřin a tato chyba ji pravděpodobně připravila o medaili. Do cíle dojela se ztrátou sedmi vteřin a obsadila konečné 10. místo.

Čeští vodní slalomáři si tak vybrali pořádnou dávku smůly ve všech disciplínách. Kromě Kudějové, která měla rozjeto na medaili a debl kanoe, kteří si jeli pro zlato, skončil Vítězslav Gebas na sing kanoi na čtvrtém místě o pouhých 0,13 sekundy. Na kajaku jel Jiří Prskavec také na zlato. Bohužel těsný a smolný dotek branky jej o zlato připravil, byť v cíli ztratil na vítěze pouze 0,46 sekundy. Uspokojením z tohoto souboje alespoň je, že si Prskavec vyjel bronzovou medaili.