Jan Kuf, David Svoboda a Ondřej Polívka po šermu na finále Světového poháru 2017
Foto: facebook.com/modernipetiboj/

Kuf a Svoboda v první desítce ve finále Světového poháru moderních pětibojařů

Jan Kuf, David Svoboda a Ondřej Polívka po šermu na finále Světového poháru 2017

Ve finále Světového poháru obsadil Jan Kuf sedmé místo, hned za ním skončil David Svoboda. Z vítězství se radoval Francouz Valentin Prades. Ondřej Polívka doběhl na 30. místě.

Českým reprezentantům se povedl solidně šerm i plavání, problémy přišly až v parkuru. "Kluci nevylosovali úplně jednoduché koně, ale jak Honza, tak David je zajezdili líp než v test jumpingu. Nicméně tam oba nechali patnáct dvacet vteřin a díky tomu pak možná neběželi o medaili," prozradil pro svazový web reprezentační trenér Jakub Kučera. Kufovi v cíli běhu chybělo patnáct a Svobodovi šestnáct vteřin na bronzového Poláka Swiderského. Jak David Svoboda, tak Jan Kuf vyjádřili po závodě na svých facebookových profilech spokojenost.

Z facebookového profilu Davida Svobody Zdroj: facebook.com/David.Svoboda.Official/?fref=ts

Z facebookového profilu Jana Kufa Zdroj: facebook.com/kufjan/?fref=ts

Nejhůř z českých reprezentantů v parkuru dopadl Ondřej Polívka - šest shozených překážek mu vzalo jakékoli šance na dobré umístění. Ve střelbě ale časem 32,11 vteřiny na čtyřech položkách bez jediné chyby předvedl nejlepší výsledek v historii českého pětiboje od zavedení běhu kombinovaného se střelbou.

Dnes pokračuje finále Světového poháru závodem žen. Nakonec však proběhne bez Natálie Dianové, jejíž prioritou bude blížící se mistrovství Evropy a světa. Nedělní závod mix štafety však ve dvojici s Janem Kufem, s nímž má na kontě již několik medailových úspěchů, nevynechá.

118 0