Zápas Norsko - Dánsko
Foto: thehockeyhouse.net

Kvalifikace hokejistů na OH skončila. Kdo se kvalifikoval a jaké budou v Koreji skupiny?

Zápas Norsko - Dánsko

Na začátku zaří probíhala kvalifikace hokejisté na zimní olympijské hry, které proběhnou v únoru v roce 2018 v korejském Pyeongchangu. Kvalifikace se odehrála celkem na 3 kola a na olympiádu mohly postoupit pouze 3 týmy. Nejlepší osmička si totiž zajistila účast již na loňském MS a k těm přibyla domácí Korea.

Poslední kvalifikační turnaje se konaly v běloruském Minsku, lotyšské Rize a norském Oslu. Pouze Norové však dokázali využít domácí prostředí. S Kazachstánem sice prohráli 3:4, ovšem porazili 4:1 Itálii a v rozhodujícím zápase vyhráli 2:1 nad Francií a mohou tak slavit postup na olympijský turnaj.

V Rize nepotvrdili skvělou Lotyši a museli se sklonit před týmem Německa. Ten si hrávě 5:0 s Japonskem a 6:0 s Rakouskem a právě v rozhodujícím utkání o postup porazil domácí Lotyše nejtěsnějším možným rozdílem 3:2, když Kühnhackl vstřelil branku 5 minut před koncem utkání.

V Minsku byli blízko postupu domácí Bělorusové. Ten jim nakonec unikl. Slovinci slavili premiérovou účast pod pěti kruhy v Sochi. A ten na ni navážou i v Pyeongchangu. V Minsku porazili 6:1 Polsko a překvapivě také 3:0 Dánsko. Rozhodující zápas s Běloruskem šel za stavu 2:2 až k samostatným nájezdům. V těch rozhodl Rok Tičar, který si v zápase připsal hattrick a Slovinci mohli po 4 letech opět slavit. 

JAK BUDE VYPADAT OLYMPIJSKÝ TURNAJ

Již na loňském MS si zajistila osmička týmů přímý postup na OH do Pyeongchangu. Byli to: Česká republika, Slovensko, Kanada, USA, Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Rusko. K těmto týmům byla přiřazena Jižní Korea jako pořadatelská země. A z kvalifikace tedy postoupily týmy Slovinska, Norska a Německa. Zajímavostí určitě je, že ve skupině C se utkají všechny 3 země ze skandinávského poloostrova. 

SKUPINY

Skupina A: Kanada, Česká republika, Švýcarsko, Korea

Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko

Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo

921 59