Milan Baroš slaví gól v dresu Liberce

Liberec přišel o výhru až v závěru utkáni

Liberečtí fotbalisté dnes remizovali ve skupinové fázi Evropské ligy v Ázerbájdžánu proti místnímu klubu Karabachu 2:2. Severočeši v zápase dvakrát vedli, Karabach ale bohužel vždy srovnal. V tomto zápase také padl nový rekord. Jan Sýkora se postaral o nejrychlejší gól v celé historii Evropské ligy. Gól vsítil soupeři už po deseti sekundách.

Liberec měl snad nejlepší začátek zápasu, který může vůbec být. Liberečtí šli do vedení už v 10. sekundě, když se trefil Sýkora. Domácí byli zcela opaření po této brance a chtěli to soupeři okamžitě vrátit. To se jim povedlo už v 7. minutě, když se trefil Michel. Domácí tlačili stále více a dostávali se do velice zajímavých šancí. Liberec se v prvním poločase takřka nikam nedostal a bezpečně bránil. V prvním poločase jsme další branku nespatřili, proto byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhém poločase se síly vyrovnaly a také Liberec začal kousat. Liberec šel znovu do vedení v 68. minutě po brance Milana Baroše. Pomalu se schylovalo ke konci utkání a Liberec mohl mít na krku další senzační zápas na evropské scéně. Bohužel Karabach znovu vyrovnal. Stalo se tak ve třetí minutě nastaveného času. K odraženému balónu se totiž dostal Sadiqov, který nedal libereckému brankáři žádnou šanci.

Liberec i tak zahrál parádní utkání a z Ázerbájdžánu si veze důležitý bod.

FK Karabach 2:2 (1:1) FC Slovan Liberec 2:2

Branky: (7. Míchel, 90.+3 Sadygov - 1. Sýkora, 68. Baroš)

Autor: Jirka Vokřál