Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands
Foto: Facebook - Lucie Šafářová Official

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ se svojí parťačkou ovládla US Open!

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands

Stejně jako Karolína Plíšková se letos dostala do finále US Open. Oprotí česká zástupkyni ve dvouhře byla však Lucie Šafářová úspěšnější a po boku Bethanie Mattek-Sands ze Spojených států ovládla na US Open ženskou čtyřhru. 

Úvod zápasu se přitom česko-americkému páru vůbec nevydařil. V prvním setu totiž ztratily dvanácté nasazené hned dvakrát svůj servis a francouzský pár Mladenovic-Garcia zvítězily hladce 6:2.

Druhý set však již byl o něčem jiném. Šafářová s Mattek-Sands zlepšily hru, nedělaly tolik chyb a co bylo důležité, držely si svůj servis. Stav byl vyrovaný až do stavu 4:4, kdy si Lucka s Bethanie prohrály servis. Francouzsky šly rázem do trháku a vypadalo, že je vše ztraceno. Ovšem velmi překvapivě hned v následující hře ztratily Francouzky svůj servis čistou hrou a bylo to rázem 5:5. Druhá sada dospěla až do tie-breaku. V tom již od začátku dominovala Šafářová s Mattek-Sands. Za stavu 6:3 měly na svém kontě 3 set bally. Mladenovic a Garcia si svůj servis pohlídaly. Ovšem za stavu 6:5 šel na servis opět česko-americký pár, který nenechal nic náhodě a dotáhl tie-break do vítězného konce a poslal zápas do rozhodující třetí sady.

A právě poslední set začaly Francouzky špatně. Přišly si o servis, což se následně ukázalo, jako osudové. Od té doby, co se odehrál v třetím setu break hned v prvním gemu, si hráčky držely své servisy až překvapivě stabilně. V tomto setu jsme nebyli svědky ani jedné shody. Za stavu 5:3 pro česko-americký pár byla sice na straně Francouzek vidět nervozita, ovšem servis si podržely a snížily na 4:5. Závěrečný servis patřil Lucii Šafářové. Na síti výborně pracovala Bethanie Mattek-Sands. Lucka a Bethy se dostaly do stavu 40:15, kdy měly hned 2 tzv. "Championship points". První ještě nevyužily, ale druhý už po skvělém falšovaném servisu Šafářové ano a mohly slavit!

Šafářová a Mattek-Sands tímto získaly již třetí Grand Slamový titul, z toho první na US Open. Loni se jim podařilo ovládnout Australian Open a následně také French Open. Jediné, co spolu zatím nevyhrály, je travnatý Wimbledon. O napravení této reputace se zajisté pokusí v příští sezóně. 

VÝSLEDEK

Ženy čtyřhra - Finále

Šafářová/Mattek-Sands (CZE/USA-12) - Mladenovic/Garcia (FRA-1) 2:6, 7:6 (5), 6:4

Výsledek finále US Open 2016 a radost Šafářové a Mattek-Sands Zdroj: Eurosport 2 TV

584 1516