Martin Fuksa vítězí v první závodu SP 2017

Martin Fuksa vyhrál hned první závod Světového poháru v nové sezoně

Rychlostní kanoista Martin Fuksa nenašel na úvodním závodu Světového poháru přemožitele na trati 1000 metrů. Druhý skončil Moldavan Tarnovschi, třetí Kolumbijec Diaz

Druhého Olega Tarnovského porazil Fuksa o více než jedenáct sekund. Původně druhý úřadující olympijský vítěz a mistr světa Sebastian Brendel z Německa byl diskvalifikován kvůli nízké váze lodi. Fuksa ho dokázal těsně porazit už v páteční rozjížďce, díky čemuž postoupil přímo do finále.

Martin Fuksa se raduje z vítězství v prvním závodu SP 2017 Zdroj: kanoe.cz

Jedna z největších nadějí české kanoistiky pro srpnový světový šampionát, který se uskuteční v Račicích, nastoupí v portugalském Montemor-o-Velho ještě na dvoustovce a poprvé na velké mezinárodní akci i se svým mladším bratrem Petrem na deblkanoi. Společně je čeká pětisetmetrová trať. Pro Petra Fuksu se nebude jednat o první start v závodech Světového poháru. Dnes už závodil na deblkanoi s Danielem Kořínkem a na kilometrové trati obsadili páté místo. Ještě o příčku lépe skončila kanoistka Jana Ježová na pětistovce. Dvojnásobný medailista z olympijských her v Riu de Janeiru Josef Dostál se podobně jako řada dalších závodníků zapojí do závodů Světového poháru až příští týden v maďarském Szegedu.