Milan Gulaš, Färjestad BK

Milan Gulaš pomohl Färjestadu zvítězit nad Växjö

Český útočník Milan Gulaš dnes pomohl svému Färjestadu zvítězit na ledě silného týmu Växjö. Milan, druhý lídr týmu, dnes zaznamenal asistenci.

Färjestad nezačal zápas úplně dobře a hned v první třetině prohrával. První trefa domácích příšla ve třetí minutě, když se trefil Hillding. V polovině první třetiny to bylo už 2:0, když se trefil běloruský hokejista Platt. Växjö ovládlo první třetinu i střelecky, hostující celek přestřílelo 16:3.

Druhá třetina nám nabídla jen jednu branku. Hosté snížili stav na 1:2 z gólu Jamtina, kterému nahrával MILAN GULAŠ.

Třetí třetina patřila opět hostům, když se jim podařilo srovnat hru na 2:2. Ve zmatku před brankovištěm se v 57.  nejlépe zorientoval Svensson a vymetl horní růžek Erikssonovy brány. Do konce třetí třetiny se nic neudálo.

Prodloužení se hrálo systémem 3 na 3 a nenabídlo nám moc pěknou podívanou. Střely byly pouze 3:0 pro domácí. V prodloužení se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy rozehrál MILAN GULAŠ, který ale trefil vyrážečku Erikssonovy brány. Na druhé straně se rozjel běloruský Platt, ale také on nepřekvapil hostujicího gólmana Steena. Druhou sérii jeli Persson a Netterbgerg, ale také oni nedali gól. Síť se dvakrát rozvlnila až ve třetí sérii, když se trefili Aslund a finský Palola. Nájezdy pokračovaly čtvrtou sérií, rozjeli se opět Aslund s Palolou a opět překonali brankáře. Nájezdy se rozhodly až v páté sérií. Aslund překonal rychlou střelu Erikssona, Platt ale zaváhal a branku nedal. Färjestad zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Växjö: Färjestad 2:3 po samostatných nájezdech (Hillding, Platt- Jamtin, Svensson, rozh. nájezd Aslund)