Andy Murray

Murray porazil Djokoviče a usedl na tenisový trůn

Andy Murray

Ve velmi očekávaném finále nastoupili v přímém souboji o světový trůn Novak Djoković a Andy Murray. V prvním setu si oba hráči drželi svůj servis až do šestého gemu. V něm přišel první a následně i druhý breakball pro Brita. Djoković oba odvrátil, udržel servis a přesunul tlak na Murrayho. V následném srbově gemu už Brit breakball využil a dostal se do vedení 5-3. Devátý gem udržel se ztratou jednoho „fiftýnu“. 6-3

Na začátku druhého setu se Murray dostal do vedení  40-15 při servisu soupeře. Djoković odvrátil další 3 breakballové příležitosti ovšem na čtvrtý už recept nenašel a podání ztratil. Murray byl rázem na koni, v následném gemu sice Srb servis udržel, ale v pátém gemu ztratil svůj servis znovu 4-1. Vše nasvědčovalo tomu, že Murray dotáhne zápas do zdárného konce, ale v následujícím gemu se dostal do problémů a čelil vůbec prvnímu breakballu v utkání. Brit zahrál míček do autu, Djoković si vzal jedno ztracené podání zpět a svitla mu jiskřička naděje, což potvrdil v následném sedmém gemu 2. Setu když snížil na 3-4. Oba si své servisy podrželi a Murray šel podávat na vítězství. Za stavu 30-30 následoval big point – breakball nebo matchball. Brit si vybojoval Matchball, který odvrátil Djoković následně i druhý, na ten třetí zahrál Srb do autu a oslavy mohly vypuknout naplno. Murray vyhrál 2.set 6-4.

Andy Murray Zdroj: ATP World Tour - Facebook

Brit Andy Murray zvítězil po 24. v řadě, udržel pozici světové jedničky, kterou získal minulý týden v Paříži. Zároveň tak ukončil Djokovićovo kralování na turnaji mistrů, který vyhrál předchozích 5 ročníků. Nejlepším v této statistice zůstává Švýcar Roger Federer, který zvítězil 6x.

Andy MURRAY (GBR) - Novak DJOKOVIĆ (SRB) 6-3 6-4

Turnaj Mistrů ve čtyřhře ovládla dvojice Kontinen/Peers, kteří se vezou na vítězné vlně. Vyhráli po desáté v řadě.

Kontinen/Peers (FIN/AUS) - Klaasen/Ram (JAR/USA) 2:6, 6:1, 10:8.

Kontinen/Peers Zdroj: ATP World Tour - Facebook