Český hokejista David Pastrňák

NHL: Pastrňák se zaskvěl 4 body a režíroval výhru Bostonu. Bodovali i další 4 Češi! Jak si vedl Jarda Jágr?

V noci na dnešek se hrálo hned 9 zápasů kanadsko-americké NHL a bylo opravdu na co koukat. Nejlépe z českých reprezentantů se prezentoval mladíček David Pastrňák, který 4 body režíroval obrat a výhru svého klubu Boston Bruins.

Český hokejista David Pastrňák Zdroj: Facebook - David Pastrňák Official

Boston Bruins 6:3 Columbus Blues Jackets

Boston sice prohrával po úvodní dvacetiminutovce 0:2. Ovšem po přestávce se hráči vzchopili a nastartovali proti Columbusu parádní obrat. A nastartoval jej právě český mladíček David Pastrňák, který otevřel gólový účet hráčů z Bostonu. Na konci té samé třetiny ještě asistoval u gólu David Backese a připsal si druhý bod v dnešním zápase. Po 40 minutách byl stav nerozhodný 3:3. Ale v závěrečné třetině Pastrňák režíroval obrat svého týmu. Nejdříve nahrál na gól Bradu Marchandovi a na závěr utkání pečetil výhru Bostonu střelou do prázdné brány a připsal si v dnešním zápase 4 body. U druhého gólu Pastrňáka si připsala první bod v letošní sezóně také David Krejčí

David Pastrňák - BOS (2+2)

David Krejčí - BOS (0+1)

New Jersey Devils 1:2 pp Florida Panthers

Jaromír Jágr začal sezónu bez bodového zisku. Na ledě si strávil úctyhodných 19:33 minuty. Ovšem v zápase, kde jsme viděli pouhé 3 góly si nepřipsal žádný kanadský bod, ovšem na jeho konto šel jeden plusový bod v hodnocení +/-. Jedním bodem pomohl k bodovém zisku domácích mladíček ve službách ďáblů Pavel Zacha, který asistoval u gólu Parenteaua. Navíc dostal docela dost prostoru na ledě, kde strávil více než 15 minut a připsal si 1 plusový bod.

Jaromír Jágr - FLO (0+0)

Pavel Zacha - NJD (0+1)

Detroit Red Wings 4:6 Tampa Bay Lightning

Jednou asistencí se dnes prezentoval také Ondřej Palát. Ten asistoval u gólu Tylera Johnsona a pomohl tak k výhře svého týmu - Tampa Bay, který přijel na led Detroitu. Petr Mrázek odchytal celý zápas. Bohužel 6 gólovou nadílku se mu odvrátit nepodařilo.

Petr Mrázek - DRW (30 zákroků, úspěšnost 85,7%)

Ondřej Palát - TBL (0+1)

Andrej Šustr - TBL (0+0)

Anaheim Ducks 2:4 Dallas Stars

V dresu Dallasu se bodově prosadil Radek Faksa. Ten přihrál na poslední gól zápasu mezi Dallasem a Anaheimem, který vsítil Adam Cracknell a pečetil tak výhru hostujícího týmu. Radek si navíc připsal za celý zápas dva plusové body.

Radek Faksa - DAL (0+1)

Jiří Hudler - DAL (0+0)

Další výsledky:

New York Rangers - New York Islanders 5:3

Branky a nahrávky: 14. Grabner (Pirri, Fast), 38. Zuccarello (Skjei, Zibanejad), 50. Kreider (Bučněvič, Holden), 57. Pirri (Kreider, Zibanejad), 58. Miller (Hayes) – 41. Leddy (Cizikas, Hamonic), 45. Clutterbuck (Kuljomin, Cizikas), 59. Nelson (Bailey, Beauvillier)

Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 1:4

Branky a nahrávky: 41. Moulson (Reinhart, Ristolainen) – 9. Gallagher (Pacioretty), 24. Mitchell (Byron), 47. Gallagher (Weber, Galchenyuk), 52. Shaw (Carr, Desharnais)

Tomáš Plekanec (MTL) - 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:05

Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes 5:4

Branky a nahrávky: 5. Matthias (Enström, Little), 46. Wheeler, 54. Laine (Enström, Connor), 59. Perreault (Wheeler, Laine), 63. Scheifele (Wheeler) – 12. Skinner (Stempniak), 25. Stempniak (Hanifin, Skinner), 40. J. Staal, 46. Rask (Faulk, Aho)

Andrej Nestrašil (CAR) - 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:44

St. Louis Blues - Minnesota Wild 3:2

Branky a nahrávky: 11. Steen (Fabbri, Stastny), 33. Jakupov (Parayko, Berglund), 45. Pääjärvi (Jakupov, Berglund) – 24. Suter, 53. Coyle (Zucker, Dalpe)

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:2sn.

Branky a nahrávky: 29. Hörnqvist (Letang, Malkin), 39. Malkin (Sheary), rozh. náj. Kessel – 1. Burakovsky (Bäckström, Johansson), 47. Burakovsky (Bäckström, Niskanen)