Pavel Zacha

NHL: V jedenácti zápasovém večeru se nejvíce dařilo Zachovi a Šustrovi. Voráček vystřelil výhru Flyers v nájezdech.

Pavel Zacha

Dvoubodý večer zažili Andrej Šustr a Pavel Zacha.

V noci na středu se hrálo 11 zápasů největší překvapení se zrodilo v TD Garden v Bostonu, kde domácí Bruins dostali „bůra“ od Minnesoty. Úspěšný debut v sezóně zažil kapitán Pens Sidney Crosby, který dal gól a pomohl tak k výhře svého Týmu. Podobný kousek v podobě vítězného gólu se povedl i Jakubu Voráčkovi, který v nájezdech rozhodl o výhře nad Buffalem. Nejpovedenější zápas zažili Steven Stamkos a Nikita Kučerov oba pomohli čtyřmi body k výhře na ledě Toronta.

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 3-2

2 velké akce dnes zažila hala v Pittsburghu. Sidney Crosby se vrátil do sestavy Pens a jeho přítomnost byla znát. Kanadský centr se ve svém letošním debutu gólově prosadil a Pittsburgh, přestože v polovině zápasu prohrával 0:2, zvládnul v utkání s Floridou zvítězit.

Branky a nahrávky: 34. Crosby (Malkin, Kessel), 46. Hagelin (Bonino), 50. Fehr (Kühnhackl, Cullen) – 19. R. Smith (Matheson, Sceviour), 27. Pysyk (Harper, Marchessault)

Střely na branku: 22-22

Počet diváků: 18.434

New Jersey Devils - Arizona Coyotes 5-3

Taylor Hall se v novém dresu chvíli rozkoukával . Poslední zápasy jsou ale v jeho podání jiné a proti Coyotes se znovu prosadill. Dvě branky a jedna asistence pomohly Devils k jasné výhře nad Arizonou. Velmi výrazně se doutkání zapsali také Travis Zajac a český mladík Pavel Zacha, který si připsal dvě asistence. Coyotes schytali už pátou porážku ze šesti zápasů a hůře do ročníku NHL ještě nikdy nevstoupili.

Branky a nahrávky: 9. Hall (Zacha), 30. Hall (Zacha, Severson), 35. Henrique (Boucher, Smith-Pelly), 58. Zajac (Hall, Severson), 60. Zajac (Lovejoy) – 8. Martinook (Goligoski, J. McGinn), 48. Ekman-Larsson (Michael Stone, Domi), 54. Ekman-Larsson (Hanzal, Michael Stone)

Střely na branku: 35-31

Počet diváků: 12.756

Pavel Zacha (NJD) 0+2, 1 střela, čas na ledě 16:34
Martin Hanzal (ARI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:32

Boston Bruins - Minnesota Wild 0-5

Nečekaně jasný průběh měl zápas Bostonu a Minnesoty. Wild duel rozhodli ve druhé třetině, když vstřelili čtyři branky a na žádnou z nich nenašel soupeř odpověď. Devan Dubnyk si užil svou jubilejní dvacátou nulu v NHL a Bostonu zatím absence brankáře Raska nesvědčí.

Branky a nahrávky: 26. Coyle (Niederreiter, E. Staal), 26. Stewart (Eriksson Ek, Zucker), 31. Suter (Dumba, Mikael Granlund), 37. Zucker (Suter, Eriksson Ek), 56. Pominville (Eriksson Ek, Zucker)

Střely na branku: 27-33

Počet diváků: 17.565

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 4-2

Gól Thomase Vaneka a dvě branky Dylana Larkina v první třetině jasně ukázali jakým směrem se bude utkání ubírat. Petr Mrázek si připsal 29 úspěšných zásahů i díky němu si Red Wings připsali už pátou výhru ze sedmi zápasů. Pro Larkina to navíc byly vůbec první góly nové sezony.

Branky a nahrávky: 5. Vanek (Athanasiou, Helm), 12. D. Larkin (Zetterberg), 16. D. Larkin (Nyquist, Marčenko), 38. Athanasiou (Glendening, Ott) – 27. J. Staal (Pesce), 34. V. Rask (Nestrašil, Hanifin)

Střely na branku: 25-31

Počet diváků: 20.027

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 9:40

Philadephia Flyers – Buffalo Sabres 4-3 sam. Nájezdy

Velký obrat viděli návštěvnici Wells Fargo Center. Domácí Flyers na začátku třetí třetiny prohrávali 0:3, avšak třemi zásahy ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Pětašedesát minut hry nenašlo vítěze a tak museli přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich svůj obrat dokonali. Rozhodující trefu si v rozstřelu připsal český útočník Jakub Voráček.

Branky a nahrávky: 45. Konecny (Provorov, Streit), 58. B. Schenn (Giroux, Streit), 59. Streit (Simmonds, Giroux), rozh. náj. Voráček – 23. Ennis (Girgensons, McCabe), 24. Moulson (R. O'Reilly), 36. Moulson (Ristolainen, Okposo)

Střely na branku: 41-25

Počet diváků: 19.209

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning 3-7

Steven Stamkos a jeho Tampa přijela do Toronta a kapitán Bolts znovu čelil otázkám ohledně svého letního rozhodnutí zůstat v Tampě. Právě o Maple Leafs se hovořilo jako největším adeptovi na Stamkosův přestup. Nejvýraznější odpověď však Stamkos dal přímo na ledě, dvě branky, dvě asistence a vysoká výhra jeho týmu. Za Stavu 4-0 v polovině zápasu bylo víceméně po zápase. Tampa vyhrála už pátý ze šesti zápasů.

Branky a nahrávky: 40. W. Nylander (Kadri, Matthews), 49. J. van Riemsdyk (N. Zajcev, Rielly), 50. Matthews (W. Nylander) – 2. Stamkos (Šustr), 8. Killorn (Coburn, Point), 18. Stamkos (Šustr, Kučerov), 28. Hedman (Stamkos, Naměstnikov), 47. Kučerov (Stamkos, Naměstnikov), 56. Naměstnikov (Stralman, T. Johnson), 56. Drouin (Kučerov)

Střely na branku: 43-24

Počet diváků: 19.449

Andrej Šustr (TBL) 0+2, 0 střel na branku, čas na ledě 17:20

St. Louis Blues –Calgary Flames 1-4

Brian Elliott začíná ukazovat, proč mělo smysl jej přivést do Alberty. Brankář Calgary v začátku sezony trochu trpěl, poslední dva zápasy mu ale vyšly na jedničku. Když gólman Flames inkasoval, vedl jeho tým už 3-0. Elliot si připsal 23 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Výhra nad Blues je o to sladší, že právě z tohoto týmu jej Calgary získali.

Branky a nahrávky: 46. Shattenkirk (Tarasenko, Parayko) – 4. D. Wideman (Brouwer, J. Gaudreau), 11. Engelland (Versteeg, S. Bennett), 23. S. Bennett (D. Hamilton, Backlund), 59. J. Gaudreau (Stajan, Ferland)

Střely na branku: 24-30

Počet diváků: 17.337

Dallas Stars – Winnipeg Jets 3-2

Nevýrazné výkony WInnipegu pokračují. Jets dokázali v letošní sezoně zvítězit pouze dvakrát a v zápase s Dallasem si připsali další porážku - už čtvrtou ze šesti duelů. Jako rozhodující se nakonec ukázala trefa Tylera Seguina ze 48.minuty, jelikož Scheifeleho snížení deset vteřin před sirénou přišlo pozdě.

Branky a nahrávky: 15. B. Ritchie (McKenzie, D. Shore), 26. Eaves (D. Shore, Dowling), 48. Seguin – 40. Armia, 60. Scheifele (Lowry)

Střely na branku: 26-30

Počet diváků: 18.040

Vancouver Canucks – Ottawa Senators 0-3

Poprvé od roku 2004 se Senators podařilo zvítězit na ledě Vancouveru Canucks a teprve podruhé v historii s čistým kontem. Canucks začali sezonu skvěle (4 výhry v řadě), avšak zdá se, že štěstí úvodních zápasů je opouští. V trikotu Sens se nejvíce ukázal Ryan Dzingel, který se trefil do sítě Ryana Millera dvakrát. V závěru prázdnou branku trefil Pageau.

Branky a nahrávky: 8. Dzingel (Brassard, Methot), 43. Dzingel (B. Ryan, Ch. Wideman), 58. Pageau (Mark Stone)

Střely na branku: 22-28

Počet diváků: 18.471

San Jose Sharks – Anaheim Ducks 2-1pp

Dva zápasy v řadě Sharks prohráli, ale třetí korálek na smolnou šňůru už nehodlali návléci. Souboj s kalifornským rivalem z Anaheimu šel až do prodloužení, kde po necelé minutě a půl rozhodl obránce Vlasic.

Branky a nahrávky: 8. Pavelski (Marleau, Donskoi), 62. Vlasic (Pavelski) – 38. Wagner (Stoner, Vermette)

Střely na branku: 36-20

Počet diváků: 17.562

Los Angeles Kings – Columbus Blue Jackets 3-2pp

Do prodloužení šel také druhý zápas hraný na půdě Kalifornie. LA Kings doma přivítali Columbus a pořádně se natrápili při cestě za vyrovnáním své letošní bilance na tři výhry a tři porážky.Až 6 minut před koncem základní hrací doby z pravého kruhu vypálil Doughty a střela propadla za záda brankáře Bobrovského. Právě tři vítězství přišly v posledních třech zápasech, ani jednou se Kings ale nepodařilo zvítězit po šedesáti minutách.

Branky a nahrávky: 34. Kopitar (Gilbert, Toffoli), 55. Doughty (N. Shore, D. Brown), 62. Martinez (Pearson, Toffoli) – 22. Saad (N. Foligno, D. Savard), 35. Atkinson (Gagner, Wennberg)

Střely na branku: 30-21

Počet diváků: 18.230

Autor: Tomas Sadil